Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Web İçeriği, Görsel, Video ve Not Arşivlemek

iOS ve Mac kullanıcılarına hitap eden başarılı bir uygulama olan Keep Everything sayesinde web sayfaları, görseller, videolar ve notları dijital çekmecenizde saklayabilir ve Dropbox üzerinden eşleştirma yapabilirsiniz.

iOS: Web İçeriği, Görsel, Video ve Not Arşivlemek

Her iki platformda da ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulama yüz içeriğe kadar arşivleme olanağı veriyor. Premium sürümü alırsanız sınırsız veri saklama ekleniyor.

Her iki ortamda da web sayfaları, videolar, twit ve görseller içeri aktarılabiliyor ve klasörler içinde yönetilebiliyor.

Keep-Everything_content

Mac sürümünde sürükle bırakla içerik uygulamaya atılabiliyor. Kopyalanan internet adresleri artıya basınca uygulamaya alınıyor. iOS sürümünde sürükle bırak olmasa da sistemde URL kopyalanınca otomatik olarak indirilip arşive alınıyor ve manuel olarak yapıştırmak gerekiyor.

Keep-Everything_ios

Aynı zamanda dahili web sunucu olduğundan arşivlenen içerikler doğrudan indirilebiliyor. Fotoğraf kütüphanesine fotoğraf eklenebiliyor ya da iOS kamerasıyla yeni fotoğraflar çekilebiliyor. iOS sürümünde de içerik yönetimi için klasörler eklenip kullanılabiliyor. Başarılı ve anlaşılır tasarıma sahip olan uygulama arka planda veri alışverişi gerçekleştirdiği için mobil internet bağlantısı kullananlar veri kullanımına dikkat etmeli ve böylece kota aşımına engel olmalı. Dropbox ise bu esnada arabulucu olarak devreye giriyor ve depolama yapıyor.