Kategoriler
Rehberler

Android: SMS Gizleme Rehberi

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda SMS gizleme işlemi için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Günümüzde her ne kadar anlık mesajlaşma uygulamaları artık yoğun olarak kullanılıyor olsa da SMS tamamen ölmüş değil. Sonuçta bulunduğumuz ortamda erişim imkanımız olan internet bağlantısı bulunmayabilir, hücresel veri paketimiz bitmiş olabilir. Bu durumda yazılı haberleşme için aylık paketlerimizdeki çok da kullanmadığımız SMS haklarımıza yönelmek durumundayız. Çeşitli güvenlik ve gizlilik gerekçeleriyle Android‘de SMS gizleme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Android’li akıllı telefonlarda kısa mesajları gizlemek için üçüncü parti bir uygulama kullanmak gerekiyor.

Android: SMS Gizleme Rehberi

Bu yöntem yönetilebilir ve güvenilir çünkü bu iş için mükemmel bir şekilde çalışan ve SMS’lerinizi diğer herhangi bir uygulamadan daha iyi koruyabilen Message Lock (eski adı SMS Lock) uygulamasını kullanacağız. Diğer uygulamalar bildirim alanında etkin değil, cihazınıza gelen bir SMS bildirim alanında belirdiği için çevrenizdeki bir kişi tarafından kolayca görülebiliyor. Message Lock’ta bu durum söz konusu değil.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Öncelikle Message Lock uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

Message Lock (SMS Lock)
Message Lock (SMS Lock)
Developer: ThinkYeah Mobile
Price: Free

Uygulamayı çalıştırın, akıllı telefonunuzda kurulu olan mesajlaşma uygulamalarının listesini göreceksiniz.

Android SMS Gizleme Rehberi 1

Üst kısımdaki dairesel simgeye dokunarak mesajlaşma uygulamasını güven altına alacak deseni ayarlayabilirsiniz.

Android SMS Gizleme Rehberi 2

Uygulama arayüzünde sağ üst kısımda yer alan dişli çark simgesine dokunun ve ayarlara erişin. Notification Bar seçeneğini aktive ederek mesajların bildirim alanından okunabilmesinin önüne geçin.

Android SMS Gizleme Rehberi 3

İşlem bu kadar basit! Artık kısa mesajlarınız güven altında, sizden başka kimse onları göremeyecek.

Android SMS Gizleme Rehberi 4