Kategoriler
Rehberler

iTunes Bir iPhone Bulundu Ama Kimliği Tam Olarak Belirlenemedi Hatası ve Çözümü

iTunes yazılımında Bir iPhone bulundu ama kimliği tam olarak belirlenemediAn iPhone has been Detected but it could not be Identified hatası ile karşılaşmanız olası. Bu hata iletisi iTunes kurulu bilgisayarınıza iPhone’u Lightning kablosuyla bağladığınızda karşınıza gelebilir. Bu hata iletisi Windows işletim sistemli bilgisayarlarda sıklıkla görülebiliyor. Şüphesiz can sıkıcı bir durum çünkü kullanıcılar iTunes’u iPhone’daki verilerini yedeklemek ve gerekli medya dosyalarını transfer etmek için kullanmak durumunda. Dilerseniz şimdi bu sorunun çözümü için ne yapabileceğinize değinelim.

iTunes Bir iPhone Bulundu Ama Kimliği Tam Olarak Belirlenemedi Hatası ve Çözümü

Hatanın çözümü için Windows işletim sistemli bilgisayarınızda bu aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Öncelikle Apple’ın web sitesinden iTunes yazılımının güncel versiyonunu indirin.

Windows işletim sisteminde Control panel > Programs > Programs and Features (Denetim Masası – Programlar – Programlar ve Özellikler) yolunu izleyin.

Kişisel bilgisayarınızda kurulu olan yazılımlar listelenecektir. Burada iTunes’u bulun, üzerine sağ tıklayın ve Uninstall / Kaldır seçeneğini kullanın. iTunes yazılımının bilgisayarınızdan kaldırılmasına onay verin. Sorundan kurtulmak için iTunes’u kaldırıp tekrar yüklemek gerekecek.

iTunes Bir iPhone Bulundu Ama Kimliği Tam Olarak Belirlenemedi Hatası ve Çözümü 1

iTunes dışında şu yazılımları da aynı şekilde kaldırmanız gerekmekte:

  • Apple mobile device Support
    Bonjour
    Apple Software Update
    Apple Application Support

Tüm bu araçları bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra sistemi yeniden başlatın. Apple’ın web sitesinden indirdiğiniz kurulum dosyası ile iTunes’u sisteme tekrar yükleyin. Kurulum işlemi sonunda kaldırdığınız tüm araçlar yüklenmiş olacak ve hata iletisini almayacaksınız.