Kategoriler
Rehberler

Android: Dairesel Uygulama Simgeleri Nasıl Yüklenir?

Android‘li akıllı telefonunuza dairesel uygulama simgeleri yüklemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Google Android işletim sistemi ve kendi bünyesinde kullanıma sunduğu akıllı telefonlar ile akıllı telefon dünyasına çok ciddi katkılarda bulunuyor. Firma öncesinde Nexus serisi akıllı telefon ve tabletlerini kullanıma sunmuştu, daha sonra Pixel akıllı telefonları gördük. Bu cihazlardaki Android arayüzleri de oldukça ilgi çekiciydi. Pixel akıllı telefondaki dairesel uygulama simgeleri birçok kullanıcının beğenisini kazanmıştı. Mevcut Android’li akıllı telefonunuzda dairesel uygulama simgelerini elde etmeniz mümkün. Dilerseniz bu işlem için ne yapmanız gerektiğine yakından bakalım.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Android: Dairesel Uygulama Simgeleri Nasıl Yüklenir?

Öncelikle buradan Pixel Round App ZIP dosyasını, aşağıdaki widget’lar aracılığıyla da ES File Explorer ve Awesome Icons uygulamalarını indirmeniz gerek.

ES File Explorer File Manager
ES File Explorer File Manager
Developer: ES Global
Price: Free+
Awesome icons
Awesome icons
Developer: Unknown
Price: Free

İndirdiğiniz ZIP dosyasının konumuna erişmek için ES File Explorer uygulamasını kullanın. Bu arşiv dosyasını Extract seçeneği ile genişletin.

Android Dairesel Uygulama Simgeleri Nasıl Yüklenir 1

Yüklediğiniz Awsome Icons uygulamasını çalıştırın. Uygulamada o an kullanmakta olduğunuz launcher çözümünün seçili olduğundan emin olun. Arşiv dosyası şeklinde indirdiğiniz ve genişlettiğiniz uygulama simgelerini seçin. Ardından, uyumlu uygulamanın yanındaki resim simgesine dokunun, simgeler başlığının altındaki girdiye dokunun ve simgeler için istediğiniz görseli ayarlayın. Bazı ayarlamalar ve karşılık gelen dairesel simgelerinizin kırpılmasıyla tüm bu simgeleri ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Android Dairesel Uygulama Simgeleri Nasıl Yüklenir 2

İstediğiniz tüm uygulamalar için yuvarlak simgeleri ekledikten sonra uygulamayı kapatarak ana ekranınızdaki değişiklikleri kontrol edebilirsiniz. Uygulamadan ayarladığınız simgelerin Google Pixel arayüzünün yuvarlak simgelerine benzediğini göreceksiniz.

Android Dairesel Uygulama Simgeleri Nasıl Yüklenir 3