Kategoriler
Rehberler

Android Telefonu Bilgisayara Dönüştürmek

Sahip olduğunuz Android telefonu bilgisayara dönüştürmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemli akıllı telefonlarımıza USB OTG ya da Bluetooth üzerinden fare ve klavye bağlayabiliyoruz. Cihazlarımızı benzer şekilde kablolu ya da kablosuz yöntemlerle monitör ya da TV’lere bağlama imkanımız da bulunmakta. Peki Android telefon ya da tabletinizi bu imkanlardan da yararlanarak bilgisayar gibi kullanmayı hiç düşünmüş müydünüz? Daha önce Andromium OS adına sahip olan Sentio Desktop uygulaması ile bir Android telefonu bilgisayara dönüştürmek mümkün. Araç Snapdragon 800 ve daha güncel yongasetli, 2 GB ve daha fazla RAM’e sahip akıllı telefon / tabletlerde akıcı şekilde çalışabiliyor. Uygulamanın kullanımı da oldukça kolay.

Android Telefonu Bilgisayara Dönüştürmek

Öncelikle Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Sentio Desktop uygulamasını akıllı telefonunuza indirin.

[appbox googleplay id=com.andromium.os&hl=en]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve karşınıza gelen uyarı penceresi aracılığıyla uygulamanın talep ettiği erişim izinleri için onay verin.

Android Telefonu Bilgisayara Dönüştürmek 1

Notification access penceresi açılırsa Sentio Desktop’ın bildirimlere erişebilmesi için ilgili seçeneği etkinleştirin.

Android Telefonu Bilgisayara Dönüştürmek 2

Bu arayüzle karşılaştığınızda OK butonuna dokunarak devam edin.

Android Telefonu Bilgisayara Dönüştürmek 3

Bildirim alanında uygulamanın arka planda çalıştığı uyarısını göreceksiniz. Bildirimin üzerine dokunun.

Android Telefonu Bilgisayara Dönüştürmek 4

İşlem bu kadar basit! Sentio Desktop arayüzü karşınıza gelecek. Bu arayüzde Başlat menüsü, görev çubuğu, bildirim alanı, çoklu pencere çalıştırma özelliği gibi fare ve klavye kullanımı için optimize edilmiş ögeler / özellikler bulunmakta. Dosya yöneticisi, web tarayıcısı, medya oynatıcı gibi araçlar da hazır durumda.

Android Telefonu Bilgisayara Dönüştürmek 5