Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

NO.1 S9 İnceleme

Akıllı telefon üreticilerinin neredeyse tümü akıllı saat üretimi konusunda da hamlelerini yaptılar. Ancak bu Akıllı Saat sadece bilindik akıllı telefon üreten firmalara özgü bir durum değildi. Akıllı Saat üretip piyasaya girmekte çekingen davranan bazı firmalar uygun fiyata aslında çokta başarılı işler çıkarttığını söyleyebiliriz. Yaklaşık 40 Dolar civarında olan No 1 S9 adlı akıllı saatini incelemek üzere bizlere gönderdi. Tabii fiyat etiketinden kesinti olunca özelliklerde de ister istemez kısıtlamalara gidiliyor. NO.1 firmasının ürün gamında uygun fiyatlı çok sayıda akıllı saat modeli mevcut. Üstelik uygun fiyata rağmen şık tasarım ve tatmin edici gövde kalitesi sunuluyor. Firmanın test merkezimize gönderdiği NO.1 S9 modeli akıllı saati önceki nesle kıyasla yüzde 60 yüksek performans ve yüzde 30 düşük pil tüketimi gibi avantajlar sunan MTK2502 işlemcisi ile Bluetooth 4.0 gibi yeni nesil teknolojilere ev sahipliği yapıyor.

No 1 S9 Kutu

Cihazın kutusu küp şeklinde ve sert bir kartondan üretilmiş. Kutu içeriğinde ilk olarak süngerin üzerinde No 1 S9 modeli bizleri karşılıyor. Süngerin alt kısmında ise micro USB şarj kablosu ve kullanma kılavuzu yer almakta.

No 1 S9 Kutu içeriği

Akıllı saatimiz şık bir tasarıma sahip. Ekranı dairesel formda.

No 1 S9 Ön Kısım

Ayrıca No.1 S9’un Türkçe dil seçeneği de bulunmakta.

No 1 S9 Uygulamalar 2

Akıllı saatte MTK2502 işlemci, 128 MB ROM, 64 MB RAM ve Bluetooth 4.0 gibi teknik detaylar var.

NO 1 S9 ÖZELLİK

No 1 S9 HD IPS +2.5D Dokunmatik ekrana sahip ve  240×240 piksel, yüksek kaliteli görüntü ve dokunmatik tecrübesi sunuyor.

No 1 S9 Uygulamalar 6

No.1 S9’da 380 mAH kapasiteli bir batarya bulunmakta. Bu batarya ile kullanım şeklinize göre 3 gün ile 5 gün arasında şarj etmeden kullanabilme imkanınız bulunuyor.

Bluetooth 4.0 üzerinden Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlarla bağlantı kurabiliyor. Menüde uygulama ikonlarının dörder dörder sıralandığını ve sağa / sola kaydırma hareketiyle gezinebildiğimizi gördük. Üste ya da alta doğru kaydırma yapıldığında saat belirmekte. Menülerde gezerken ve saati görüntülerken üst kısımda Bluetooth bağlantı durumu, pil seviyesi, gibi semboller bulunuyor.

No 1 S9 Arayüz

Cihazda dört ayrı saat yüzü var, üçü analog ve birisi dijital. Akıllı telefon uygulaması ile saat yüzü eklenebilmekte ama çok fazla seçenek yok. Biz dijital arayüzü beğendik ve onu kullanmayı tercih ettik. Akıllı saati herhangi bir akıllı telefonla eşleştirme yaparak telefon görüşmesi yapma, SMS alıp gönderme, telefon rehberi oluşturma, son aramalar listesini kullanma, takvim kullanımı, müzik çaları kontrol edebilme imkanı var. Aynı zamanda adım / mesafe / kalori sayma, uyku analizi, nabız ölçerden faydalanılabiliyor.

No 1 S9 Uygulamalar 7

Ayrıca telefonunuz ile gerekli Bluetooth bağlantısını yaptıkdan sonra Facebook, Twitter, WhatsApp, Skype, Wechat gibi uygulamalardan bildirim alabilirsiniz

No 1 S9 Facebook

Arka kısımdan bakınca kayıştaki kilit ve dil sistemlerinin de klasik olduğu görülebiliyor. Ayrıca bu kayışların değiştirilebilme imkanı olduğunu da belirtmemizde fayda var. Kordon bileğinizin kalınlığı doğrultusunda ve klasik saatlerdeki gibi bakla eksiltme yolu ile kısaltılabiliyor.

No 1 S9 arka kısım

Android ortamında Bluetooth bağlantısı gerçekleştirip denemelere devam ettik. NO.1 Watch S3 ekranında yer alan bir menü, mobil uygulama kurulumu için gerekli adrese girmenizi sağlayacak barkodu içeriyor. Telefonla tarayınca sayfaya ulaşıp desteklenen Android ve iOS uygulamalarını indirip kurabiliyorsunuz. Google Play mağazada da yer alan bu uygulama temelde birkaç basit işlemi görüyor. Akıllı saate uygulama kurma imkanı var ama seçenekler az.

No1 Uygulama

İlk ekranda saatte kayıtlı adım, mesafe, kalori bilgilerinin aktarılmış raporu var yani saatteki bilgi daha detaylı biçimde grafiklerle gösteriliyor. Güncellemek için menüden Sync komutu veriyoruz.
Bu uygulama ile akıllı saat eşitlendiğinde arayüze adım, mesafe, kalori bilgileri derhal ekleniyor. Uyku analiz raporlarını ve nabız ölçüm bilgilerini de yine akıllı saatten çekmek mümkün.

No 1 S9 modelini inceledik ve sonuç itibari ile uygun fiyatı ile alınabilecek en güzel akıllı saat diyebiliriz. Tasarım açısından da bizleri etkileyen bu model içinde barındırmış olduğu uygulamaları sayesinde bizlere farklı bir deneyim sunuyor. Şimdi dilerseniz firmanın yayınlamış olduğu karşılaştırma videosunu izleyebilirsiniz.