Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Bir Hesabı Takip Etmek

Snapchat‘te bir hesabı takip etmek Twitter’daki duruma fazlasıyla benziyor. Karşı tarafın onaylaması gibi bir durum söz konusu değil. Bildiğiniz gibi Facebook ve LinkedIn gibi ağlarda arkadaş ya da bağlantılarınıza eklediğiniz kişinin onayı gerekmekte. Tabii her iki ağda da kişilerin herkese açık paylaşımlarını görebiliyorsunuz. Snapchat’te de bir kişiyi takip ederek hikayesini görebilmeniz mümkün. Sizi takip etmesi şart değil. Ancak bir kişiye özel mesaj göndermek istediğinizde karşı tarafın da sizi eklemesi gerekiyor.

Anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat'te 'casus' şoku ...

Snapchat: Bir Hesabı Takip Etmek

Snapchat‘te bir hesabı takip etmek bir kişiyi arkadaş olarak eklemek gibi. Bir hesabı takip etmek için ilgili kişinin adıyla arama yapabilir ya da Snapcode’unu tarayabilirsiniz. İkisinin arasındaki fark şu: Snapcode herkese açık ya da yalnızca sizinle paylaşılmadığı sürece elde edemeyeceğiniz bir şey.

Bir kişiyi takip etmek için Snapchat’i açın ve üst kısımdaki arama kutucuğuna dokunun. Snapchat’te takibe almak istediğiniz kişinin adını girin. İlgili kişinin Snapchat kullanıcı adını bilmek zorunda değilsiniz fakat aynı isimde çok kişi olabileceğini düşündüğümüzde kullanıcı adı oldukça yardımcı olabilir.

Bir kullanıcı hesabı ile bir yayıncı hesabı arasında fark olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Örneğin BBC’nin BBC ismi altında bir Snapchat hesabı yok. Ancak arama çubuğuna CNN yazarsanız, bir yayıncı hesabı olan CNN hesabını göreceksiniz. Snapchat bir hesabın bir yayıncı hesabı olup olmadığını size söyleyecektir. Bir hesabı takibe almak için Add butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

Snapchat Bir Hesabı Takip Etmek 1

Hesap takibi için Snapcode kullanmak da mümkün. Snapcode bir görsel olarak paylaşılıyor. Galerinize kaydetmeniz gerekiyor. Alternatif olarak, çevrimiçi ortamda bir Snapcode gördüyseniz veya başka bir yerden çıktı aldıysanız Snapcode’un fotoğrafını çekebilirsiniz. Snapchat, kodu fotoğraftan tarayacaktır.

Snapchat’i açın ve ekranın sol üst kısmında yer alan Snapchat simgesine dokunun. Profil sayfanızda Add Friends seçeneğine dokunun. Buradaki Snapcode butonunu kullanın.

Snapchat Bir Hesabı Takip Etmek 2

Snapchat galerinizi açacak ve Snapcode’u içeren görseli seçmenizi isteyecektir. Kişisel bir hesapsa ekleyecek, yayıncı hesabıysa abone yapacaktır.

Snapchat Bir Hesabı Takip Etmek 3