Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Snap’lerin Ne Kadar Süre Görünür Olacağını Ayarlamak

Popüler Snapchat uygulamasında snap’lerin ne kadar süre görünür olacağını ayarlamak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Snapchat aciliyet duygusu üzerine çalışıyor; bir şeyleri kaçırmaktan sürekli korkuyorsunuz. Kaybolan mesajlar kullanıcıyı, yeni etkinlik olduğunda akıllı telefonuyla etkileşime girmeye zorluyor. Snapchat bildirimlere istediğiniz zaman geri dönebildiğiniz diğer sosyal medya uygulamalarına benzemiyor. Uygulamayı benzersiz kılan özelliği de esasında bu. Süresi dolan paylaşımlar ve kullanılabilirlik sınırları Messenger, Instagram, WhatsApp gibi uygulamalarca da klonlanmıştı.

Snapchat puanı nedir ve Snapchat puano nasıl artar?

Snapchat snap’lerin paylaşımıyla ilgili önemli değişikliklere gitti. Artık snap’lerin ne kadar süre görünür olacağını ayarlamak mümkün. Varsayılan ayar 3 saniye fakat bunu 10 saniyeye kadar artırabiliyorsunuz, dilerseniz sonsuza kadar görünür kılabilirsiniz.

Snapchat: Snap’lerin Ne Kadar Süre Görünür Olacağını Ayarlamak

Özellik uygulamaya uygulama içi güncelleme yöntemiyle kazandırılmış durumda. Snapchat’i açın ve normalde yaptığınız gibi bir fotoğraf çekin. Snap göndermeden önce düzenleme yapmak için Edit butonuna dokunun.

Düzenleme seçenekleri içerisinde birkaç yeni kontrol göreceksiniz. Buradaki amacı gerçekleştirmek için 3 rakamı ve saat simgesine sahip olan butona dokunun. Snapchat snap’lerin arkadaşlarınız tarafından varsayılan olarak 3 saniye görüntülenmesine olanak tanıyor, snap’ler sonrasında otomatik olarak kayboluyor.

Snapchat Snap'lerin Ne Kadar Süre Görünür Olacağını Ayarlamak 1

Zaman ayarı ekranından snap’in arkadaşınız tarafından kaç saniye boyunca görüntülenebileceğini ayarlayın, sonrasında düzenleme ekranına geri dönün.

Burada küçük bir açıklama yapmak istiyoruz; snap’iniz yalnızca bir kez görüntülenebiliyor. Bu ayar yalnızca o bir kez görüntülemede snap’in kaç saniye boyunca ekranda görülür olacağını ayarlama imkanı sunuyor. Örneğin gönderdiğiniz snap’i arkadaşınız açtığında görseli 3 saniye boyunca ekranda görebiliyor; snap sonrasında otomatik olarak, sonsuza dek kayboluyor. Görülebilirliği sonsuza dek yaptığınızda bu otomatik kaybolma geçerli olmuyor, arkadaşınız snap’i kapatana dek ekranında kalıyor. Arkadaşınız snap’i kapattıktan sonra tekrar görme şansına sahip olamıyor.