Kategoriler
Rehberler

Huawei Honor 8 Kamera Performansını Artırmak

Huawei Honor 8 kamera performansını artırmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Huawei’nin geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu Honor 8 mevcut Honor serisinin en popüler modellerinden birisi konumunda. Birçok geliştirici de cihaz üzerinde çalışıyor. Akıllı telefonla uyumlu TWRP Recovery, root aracı, custom ROM ve çeşitli modlar geliştirildi. XDA üyesi JF-GINO’nun geliştirdiği Enhanced Camera Mod On Honor 8 akıllı telefonun kamera performansını iyileştirme iddiasına sahip. Bu mod ile JPG sıkıştırma kalite değeri % 100’e geliyor, 1080p video kaydında bitrate değeri artıyor, siyah – beyaz dengesi iyileşiyor, düşük ışık performansı artıyor ve daha hassas ISO ayarları elde edilebiliyor. Bu modu yükleyebilmek için TWRP Recovery kurulumu ve root erişiminin sağlanmış olması şart. Huawei Honor 8 root erişimi ve TWRP Recovery kurulumuna daha önce burada değinmiştik.

Huawei Honor 8 Kamera Performansını Artırmak

Huawei Honor 8 Kamera Performansını Artırmak 1

İndirmeler

Mod dosyası – JordonF-Camera-Enhancments V1.zip

Modu kaldırmak için kullanılabilecek dosya – JordonF-Telperion-Camera-Enhancments Uninstaller.zip

Kurulum İşlemi

Üstteki bağlantıdan kamera mod dosyasını indirin ve dosyayı akıllı telefonunuza transfer edin.

Akıllı telefonunuzu güç butonunu kullanarak kapatın. Daha sonra Ses azaltma + Güç butonu kombinasyonu ile cihazı Recovery modunda çalıştırın.

Öncelikle bir Nandroid yedeği oluşturun. İşler ters giderse bu yedeğe ihtiyaç duyabilirsiniz.

Install‘a dokunun, kamera mod ZIP dosyasının bulunduğu dizine erişin ve flash’lamak için gerekli kaydırma hareketini yapın. İşlemin tamamlanmasını bekleyin.

Flash’lama işlemi tamamlandığında TWRP ana menüsüne dönün ve Reboot seçeneğiyle akıllı telefonunuzu yeniden başlatın. Artık daha iyi performans sunan kameranın tadını çıkarabilirsiniz.