Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Özel Sticker’lar Oluşturmak

Snapchat uygulamasında Özel Sticker’lar Oluşturmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Kısa bir süre önce güncellenen Snapchat uygulamasına yeni özellikler eklendi: Snap’lerin ne kadar süreyle görünür olacağını ayarlama, snap’lerden öge silme ve özel sticker’lar oluşturma. Snap’lerinizde yer alan objelerden özel sticker’lar oluşturabiliyorsunuz. Örneğin snap’inizde bir lamba yer alıyorsa bu lambayı bir sticker’a dönüştürebilirsiniz. Snapchat’teki varsayılan sticker’lar gibi bunlar da uygulamanın kütüphanesine ekleniyor. Sticker’ı sonraki snap’lerinizde kullanabiliyorsunuz. Özel Sticker’lar Oluşturmak için Snapchat‘i son sürüme güncellemeniz gerekmekte.

Ekran Görüntüsü Resmi

Snapchat: Özel Sticker’lar Oluşturmak

Sticker oluşturmak için güzel görünümlü ve bu iş için ideal nesneler seçmelisiniz. Snapchat’te herhangi bir fotoğraftan sticker oluşturmak mümkün fakat planlı ilerlerseniz iyi sonuçlar elde etmeniz mümkün. Fotoğrafta bol ışık ya da çok fazla koyu / gölgeli alan olmamasına özen gösterin. Snapchat uygulaması ile fotoğraf çekebilir ya da dilerseniz bu iş için farklı bir uygulama kullanabilirsiniz.

Her şeyi ayarladıktan sonra fotoğrafı çekip düzenleme ekranına geçin. Düzenleme ekranı eskiye kıyasla daha yoğun. Bir sticker oluşturmak için makas simgesine dokunun.

Snapchat Özel Sticker'lar Oluşturmak 1

Sticker’a dönüştürmek istediğiniz nesneyi çevresinden dolaşarak seçin. Fırçanızın boyutunu değiştiremezsiniz, zaten çizdiğiniz bir çizgiyi silmek için de maalesef bir yöntem bulunmamakta. Çizdiğiniz hattı tamamladığınızdan emin olun. Parmağınızı ekrandan kaldırdığınızda, Snapchat seçili alandaki her şeyi sticker’a dönüştürecektir. Sticker mevcut snap’a otomatik olarak eklenecektir. Varsayılan snap’lerde olduğu gibi yeniden boyutlandırabilir, dilediğiniz yerde konumlandırabilirsiniz.

Sticker’ı mevcut fotoğrafta kullanmak istemiyorsanız üzerine dokunun ve basılı tutun. Simge çöp kutusu şeklinde bürünecektir, Bu butonu kullanarak sticker’ı kaldırın.

Snapchat Özel Sticker'lar Oluşturmak 2

Snapchat oluşturduğunuz sticker’ları kitaplığınıza ekleyecektir. Parmağınızı ekrandan kaldırdığınızda, Snpchat sticker’ı oluşturuyor ve doğrudan kitaplığınıza gönderiyor. Sticker’ın iyi ya da kötü olması önemli değil. Bir sticker oluşturmak için birden fazla girişimde bulunursanız, uygulama tüm kötü olanları kitaplığınıza eklemeye devam edecektir. Neyse ki özel sticker’ları üzerine basılı tutup sağ üst kısımda yer alan çöp kutusu simgesine sürükleyip bırakarak silebiliyorsunuz.

Snapchat Özel Sticker'lar Oluşturmak 3