Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Bildirim Deneyimini İyileştiren Floatify

Android bildirim sistemi mobil arenadaki en iyi seçeneklerden biri ama ilerleme olanaklarının kalmadığı söylenemez. Bu konuya işaret etmek isteyen Floatify uygulaması faydalı bildirim mesajları göstererek tam ekran modunda olup bildirim göremediğinizde imdada yetişiyor.

Floatify Lockscreen - Google Play'de Uygulamalar

Android: Bildirim Deneyimini İyileştiren Floatify

Android ile gelen bildirim sisteminden memnun olmayan ya da değişik bir deneyim denemek isteyenler için ideal görünüyor. Ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulamada özellikler kısmen sınırlı ve Pro sürümü alarak bu ek özellikler aktifleştirilebiliyor. Elbette denemek için ücretsiz sürümü indirmelisiniz:

Uygulamayı kurup açınca izinler istediğini göreceksiniz. Bildirimler için izin verdiğinizde ücretsiz sürüm en fazla beş uygulamadan gelen bildirimleri gösterme imkanı veriyor. Örneğin telefon, mesaj, Facebook gibi sık kullanılanlar için yeterli gelebilir. Daha fazlasını istiyorsanız Pro sürüm pahalı değil.

floatify-1

Ayarlara girip otomatik başlatma seçmelisiniz yoksa bir sonraki başlatmada devreye girmez. Ekran kilidi açınca ne olacağını seçme imkanı da veriliyor. Böylece kilidi açınca bildirim çekmecesini indirmek zorunda kalmayabilirsiniz. Aynı zamanda belirli uygulamaları kara listeye ekleyip örneğin YouTube izlerken herhangi bir bildirim görmeden rahat edebilirsiniz.

floatify-2

Bildirimlerin en şekilde görüneceğini de seçebiliyorsunuz ama seçenekler sınırlı ve bazılarını kullanabilmek için Pro sürüme terfi etmeniz gerekiyor. Özelleştirmede ana nokta bildirimlerin görüneceği konum ve arka plan rengi. Alttan üste beliren balon mesaj iOS deneyimini akla getiriyor. Pro sürümde bu bildirime tıklayınca ne olacağı da seçilebiliyor.

floatify-3

Pro sürümü alınca ana ekrana kısayollar da eklenebiliyor. Örneğin en güncel bildirimleri görmek için bir kısayol eklenebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları