Kategoriler
Haberler

iPhone: iOS 10.3.2 Güncellemesi Yayınlandı

Apple’ın iPhone, iPad ve iPod Touch cihazları için iOS 10.3.2 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme firmanın iOS 10 işletim sistemiyle uyumlu tüm mobil cihazlarına yüklenebilmekte; bu cihazlar arasında iPhone 5 ve iPhone 5c modelleri de bulunmakta. Bu arada bilgiyi henüz kesin olarak teyit edemedik. Güncellemenin cihazınız için uyumlu olup olmadığını ve yayınlanıp yayınlanmadığını öğrenmek için iOS’te Settings > General > Software Update menüsüne erişin ve iOS 10.3.2 sürümü indirilebilir durumdaysa Download and Install butonuna dokunun. Bir diğer yöntem ise mevcut Apple cihazınızı Lightning kablosu aracılığıyla kişisel bilgisayarınıza bağlamak ve güncellemeyi iTunes yazılımı aracılığıyla kontrol etmek.

iPhone: iOS 10.3.2 Güncellemesi Yayınlandı

iPhone iOS 10.3.2 Güncellemesi Yayınlandı 1

iOS 10.3.2 performansı ve güvenlik özelliklerini geliştirirken hataları düzeltmek için yayınlanan bir güncelleme. Apple’ın cihazlarına yeni bir özellik kazandırıyor değil ancak Apple’ın iOS versiyonlarının final sürümlerini resmi olarak dağıtmaya başlamadan önce yayınladığı beş (veya çok) beta sürümünün her birinin sabit hatalar ve sorunlarla dolu kapsamlı listeler içerdiği göz önüne alındığında bu ara güncellemenin önemli olduğu anlaşılabilir. Güncellemenin sahne arkasında yaptığı birçok şey var, bu nedenle gereksiz olarak görmeniz hata olacaktır.

iOS 11 mobil işletim sisteminin kısa bir süre sonra, 5 Haziran’daki Apple WWDC konferansında duyurulacağını hatırlatalım. Söylentiler işletim sisteminin yeni versiyonunda iCloud entegrasyonunun geliştirileceği ve Siri’nin bağlamsal öğrenme yeteneğinin artacağı yönünde. Grup FaceTime görüşmeleri ve çeşitli ince ayarlar da görmemiz ihtimal dahilinde.