Kategoriler
Rehberler

Android: Kulaklık Fişini Takınca Uygulama Başlasın

Android yüklü telefonunuzla müzik dinliyorsanız bu uygulama çok işinize yarayabilir. Headphones Connect sayesinde telefona kulaklık fişini taktığınız anda istediğiniz uygulama açılarak işinizi kolaylaştırabilir. Sevdiğiniz müzik uygulamasını seçerseniz faydalı olduğunu göreceksiniz.

Android: Kulaklık Fişini Takınca Uygulama Başlasın

İşin iyisi Headphones Connect uygulamasının doğru biçimde çalışabilmesi için root gerekmiyor.

[appbox googleplay id=com.brandao.headphoneconnect]

Uygulamayı indirdiğinizde bildirim alanına sıkıcı bir mesaj eklediğiniz ve bunun silinmediğini göreceksiniz ki gereksiz bir özellik. Devre dışı bırakabilmek için uygulama ayarlarına girin ve Genel kısmındaki “Bildirim gizle” seçeneğine tıklayın.

headphones-connect-2

Ücretsiz olan ve reklamlarla desteklenen bu uygulamada çok daha fazla seçenek var. Kulaklık fişini takınca ve çıkarınca ne olacağı ayrı ayrı seçilebiliyor. Ayrıca bağlantı ayarlarında Bluetooth kulaklık için de ayar yapılabiliyor. Ses ayarlama gibi seçenekler var.

headphones-connect-4

Kara listeye alınan uygulamalarsa bunları kullanırken kulaklık takılırsa herhangi bir işlem yapılmasını ve belirlediğiniz uygulamanın otomatik olarak açılmasını engelliyor yani rahatsız olmuyorsunuz. Bağlantı kesme ayarlarınaysa sadece ödemeli kullanıcılar erişebiliyor ama fiyat düşük.

headphones-connect-5

Kulaklık fişi takılınca ne olacağını seçebilmek için uygulamalardan aktifleştirin ve ardından kurulu uygulama listesinden açılmasını istediğinizi işaretleyin. Birden çok uygulama seçerseniz bu seçtiklerinizi içeren menü gösterilecek. Liste içindeki seçili uygulamaların sıralaması değiştirilebiliyor.

headphones-connect-7

Bundan fazla pek bir değişiklik yapmanıza gerek yok ve sadece kulaklık fişini takıp çıkararak uygulamaların tepki verip vermediğini kontrol edebilirsiniz. Daha fazla seçenek için IFTTT ve Tasker ikilisi kullanılabilir.