Kategoriler
Rehberler

Android: Telefonun Parmak İzi Okuyucusunu Mac’te Kullanmak

Android Telefonun Parmak İzi Okuyucusunu Mac’te Kullanmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Hatırlayacağınız üzere kısa bir süre önce Android işletim sistemli akıllı telefonunuzun sahip olduğu parmak izi okuyucusunu Windows bilgisayarınızda kullanmak için ne yapmanız gerektiğine değinmiştik. Şimdi aynı işlemi Mac sistemlerde geçerli kılmak için izlemeniz gereken aşamalara bakacağız.

Android Telefonun Parmak İzi Okuyucusunu Mac’te Kullanmak

Öncelikle Android 6.0 Marshmallow ve daha güncel işletim sistemli bir akıllı telefon ya da Android 5.0 ve daha güncel versiyona sahip Samsung Galaxy modeli ile MacOS EI Capitan 10.11 ya da daha güncel işletim sistemli Mac’e ihtiyacınız var. Her iki cihazda da Bluetooth bağlantısı olmalı.

Mac’e DroidID for MacAndroid telefonunuza ise DroidID for Android uygulamasını yükleyin. Android cihazınıza yüklediğiniz uygulamayı çalıştırdığınızda ekranda beliren kodu not alın.

Android Telefonun Parmak İzi Okuyucusunu Mac'te Kullanmak 1

[appbox googleplay id=com.ssrij.fingerprintunlockmac&hl=en]

Şimdi Mac’e yüklediğiniz DroidID yazılımını çalıştırın ve mobil uygulamadan not aldığınız kodu üstteki kutucuğa girin. Alttaki kutucuğa Mac’te oturum açarken kullandığınız parolayı yazın. Connect butonuna tıklayın.

Android Telefonun Parmak İzi Okuyucusunu Mac'te Kullanmak 2

Mac’te DroidID is ready uyarısını göreceksiniz. Öte yandan Android telefonunuzda zaten kayıtlı olan parmak izinizi doğrulamanız istenecektir. Doğrulama ile birlikte DroidID uygulamasını doğru bir şekilde yapılandırmış oldunuz; artık kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android Telefonun Parmak İzi Okuyucusunu Mac'te Kullanmak 3

Mac ekranı uyku moduna geçtiğinde veya ekran koruyucu devreye girdiğinde Android cihazdaki DroidID uygulamasını açıp parmak izi tarayıcısını kullanarak parmak izinizi tarayın. Oturum açılacaktır.

Android Telefonun Parmak İzi Okuyucusunu Mac'te Kullanmak 4

Mac’inizi kendiniz kilitlerseniz DroidID uygulaması çalışmayacaktır.

Android Telefonun Parmak İzi Okuyucusunu Mac'te Kullanmak 5

Mac yeniden başlatıldığında DroidID’yi otomatik olarak başlayacak şekilde yapılandırmak için menü çubuğundan Apple logosunu tıklayıp System Preferences‘e gidin ve User and groups seçeneğine tıklayın.

Android Telefonun Parmak İzi Okuyucusunu Mac'te Kullanmak 6

Login üyelerinin olduğu bölüme gidin ve + butonuna tıklayın, DroidID.zip dosyasının yer aldığı dizine gidip dosyayı seçtikten sonra Add butonunu kullanın. Mac yeniden başladığında DroidID aracı otomatik olarak açılacaktır.

Android Telefonun Parmak İzi Okuyucusunu Mac'te Kullanmak 7