Kategoriler
Rehberler

Android: Silinen Mesajları Geri Getirmek

Android‘li akıllı telefonlarda silinen mesajları geri getirmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android işletim sistemli cihazınızda mesajları istemeden silmiş olabilirsiniz. Bu mesajları kesin olarak kurtarma garantisi yok fakat geri getirme çabasını göstermenizi sağlayacak çeşitli üçüncü parti yazılımlar mevcut. Android’de silinen mesajları geri getirmek için ele alacağımız aşamaları izleyebilirsiniz.

Android: Silinen Mesajları Geri Getirmek

Öncelikle Windows işletim sistemli kişisel bilgisayarınıza Android Data Recovery programını indirin ve yükleyin.

Android Silinen Mesajları Geri Getirmek 1

Akıllı telefonunuzda USB Debugging seçeneğini aktive etmeniz gerekecek. Bunun için Settings -> About Phone -> Build Number yolunu izleyin ve bu seçeneğe art arda 7 kez dokunarak Developer Options menüsünün belirmesini sağlayın. Bu menüde USB Debugging kutucuğunu işaretleyin.

Android Silinen Mesajları Geri Getirmek 2

Bilgisayarınıza yüklediğiniz yazılımı çalıştırın. Akıllı telefonunuzdaki Android versiyonunu seçin. Cihazı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Ekran görüntüsündeki arayüzde Messages kutucuğunu işaretleyin. Kurtarmak istediğiniz farklı tipteki içerikler için de yine bu aşamada seçim yapabilirsiniz.

Android Silinen Mesajları Geri Getirmek 3

Android telefonunuzun ekranında beliren pencereden yazılıma erişim izni vermeniz gerekecek.

Android Silinen Mesajları Geri Getirmek 4

Tarama tamamlandıktan sonra kurtarılabilir durumdaki ögeler listelenecektir. Kurtarmak istediklerinizi seçip sağ alt kısımdaki Recover butonuna tıklayın.

Android Silinen Mesajları Geri Getirmek 5

İşlem için Dr.fone toolkit yazılımını da kullanabilirsiniz. Yazılımı bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.

Android Silinen Mesajları Geri Getirmek 6

Arayüzdeki Data Recovery kutucuğuna tıklayın.

Android Silinen Mesajları Geri Getirmek 7

Akıllı telefonunuzda USB Debugging seçeneğini aktive etmeniz gerekecek. Bunun için Settings -> About Phone -> Build Number yolunu izleyin ve bu seçeneğe art arda 7 kez dokunarak Developer Options menüsünün belirmesini sağlayın. Bu menüde USB Debugging seçeneğini etkinleştirin.

Android Silinen Mesajları Geri Getirmek 8

Bağlantı kurulduğunda aşağıdaki arayüz karşınıza gelecek. Buradan Messages‘ı işaretleyin. Kurtarmak istediğiniz farklı tipteki içerikler için yine bu aşamada gerekli tercihleri yapabilirsiniz.

Android Silinen Mesajları Geri Getirmek 9

Standard Mode ile devam edin.

Android Silinen Mesajları Geri Getirmek 10

Yazılımın tarama işlemini gerçekleştirmesini bekleyin. İşlem tamamlandığında arayüzde kurtarılabilir durumdaki mesajlar listelenecektir. Dilediklerinizi seçip sağ alt kısımda bulunan Recover butonunu kullanabilirsiniz.

Android Silinen Mesajları Geri Getirmek 11