Kategoriler
Rehberler

Android: Ekrana Yuvarlak Köşeler Kazandırmak

Android‘li akıllı telefonlarda ekrana yuvarlak köşeler kazandırmak için izlemeniz gereken aşamalardan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi günümüzde Android’li cihazlar önemli tasarımsal değişimlere uğruyor. Artık ekranların ön yüzün ciddi bir kısmını kapladığını, fiziksel butonların yerini yazılımsal navigasyon butonlarının aldığını ve kavisli / yuvarlak hatlara sahip ekranlar sunulduğunu görüyoruz. Yeni nesil üst düzey akıllı telefonlarda düz ve keskin hatların yerini genellikle kavisli, yuvarlak ve yumuşatılmış geçişler alıyor. Tabii elinizdeki cihazda bu tasarımsal detayları elde etmeniz mümkün olmayacaktır fakat en azından ekrana yuvarlak köşeler kazandırmak gibi bir imkanınız var. Bunun için üçüncü parti bir uygulama kullanmanız gerekecek.

Android: Ekrana Yuvarlak Köşeler Kazandırmak

Öncelikle Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Cornerfly uygulamasını Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyin. Uygulamanın talep ettiği erişim izinleri için onay verin.

[appbox googleplay id=com.flyperinc.cornerfly]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Uygulama arayüzü belirmeden önce size yine bazı erişim izni talepleri sunabilir, aracın görevini yerine getirebilmesi için bunları onaylayın. Android’in Accessibility settings menüsü karşınıza geldiğinde Cornerfly uygulamasını buradan aktive edin.

Android Ekrana Yuvarlak Köşeler Kazandırmak 1

Cornerfly uygulamasında üst kısımda yer alan anahtarı etkinleştirin. Araç navigasyon çubuğunun köşelerini yuvarlamıyor, yalnızca ön planda çalışan uygulamanın alt köşelerini yuvarlak hale getiriyor. Bur birçok uygulamanın daha hoş görünmesini sağlayabilir ancak biz varsayılan ayarlarla devam etmeyeceğiz. Ekranın her iki tarafındaki dört köşenin de yuvarlak olmasını sağlayacağız.

Applications seçeneğine dokunun ve Overlay Navigation bar seçeneğini etkinleştirin. Diğer seçeneklerin de ekran görüntüsündeki gibi olmasını sağlayın.

Android Ekrana Yuvarlak Köşeler Kazandırmak 2

İşlem bu kadar! Android telefonunuzda ekrana yuvarlak köşeler kazandırmış oldunuz.