Kategoriler
Apps & Oyunlar

iPhone: Bir iMessage Konusundaki Fotoğrafları Kaydetmek

Apple iPhone‘da bir iMessage konusundaki fotoğrafları kaydetmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Bildiğiniz gibi iMessage’da arkadaşlarınıza fotoğraf, video ve ses kaydı alıp gönderebiliyorsunuz. Bunları birebir konuşmalarda ya da grup mesajlaşmalarında yapabilmeniz mümkün. Hatta iOS 10 ile birlikte fotoğrafların kalitesini düşürerek arkadaşlarınıza gönderme imkanınız da var. Hücresel veri paketinizi koruyan ve gönderme işlemini hızlandıran bir seçenek. iMessage’da maalesef bir albüm özelliği bulunmuyor. Tek bir mesajda birden fazla fotoğraf göndermek mümkün fakat bunlar konuşmada organize şekilde yer almıyor. Bu fotoğrafları galerinize kaydetmek isteyebilirsiniz. Hepsini tek tek kaydetmeniz zaman alacaktır, işlemi toplu şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. Bu küçük rehberimizde bir iMessage konusundaki fotoğrafları kaydetmek için ne yapmanız gerektiğine değiniyoruz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması

iPhone: Bir iMessage Konusundaki Fotoğrafları Kaydetmek

Esasında işlem oldukça basit. iPhone ya da iPad’inizde iMessage uygulamasını açın. Kendisinde yer alan fotoğrafları kaydetmek istediğiniz konuşmaya dokunun. Daha sonra arkadaşınızın adının ya da grup başlığının sağ kısmında bulunan i simgeli butonu kullanın.

iPhone Bir iMessage Konusundaki Fotoğrafları Kaydetmek 1

Konu ile ilgili detayların yer aldığı ekran karşınıza gelecektir. Burada konuşmada gönderilen tüm fotoğraflar listeleniyor. Kaydetmek istediğiniz bir fotoğrafa dokunun ve basılı tutun. Daha sonra üst kısımda, araç çubuğunda beliren More butonunu kullanın. Birden fazla fotoğraf seçebileceksiniz. Galerinize kaydetmek istediğiniz görselleri seçin.

iPhone Bir iMessage Konusundaki Fotoğrafları Kaydetmek 2

Seçimlerinizi yaptıktan sonra sol alt kısımda bulunan Save Image seçeneğine dokunun. Seçtiğiniz fotoğraflar galerinize kaydedilecektir. Aynı yöntemle fotoğrafları silmeniz de mümkün. Aynı aşamaları izleyip çoklu seçim gerçekleştirdikten sonra alt kısımda yer alan çöp kutusu simgeli butona dokunmanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?