Kategoriler
Konular

Android’de Flash Esaslı Videoları İzleten Tarayıcılar

Adobe’un Flash desteğini mobil arenada sonlandırmasından sonra bunu esas alan medyaların sayısı hızlı biçimde düştü ve çoğu site Flash yerine HTML5 kullanmaya başladı. Maalesef web ortamındaki tonla içeriği kısa süre içinde bu yeni formata dönüştürmek mümkün olmadı.

Android’de Flash Esaslı Videoları İzleten Tarayıcılar

Her ne kadar çoğu internet tarayıcı Flash desteğini kesmiş olsa da bazı alternatif internet tarayıcıları kullanarak Flash esaslı videoları izlemeye devam edebilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.appsverse.photon]

[appbox googleplay id=mobi.browser.flashfox]

Firefox gibi belirli internet tarayıcılarla Flash desteğini elde etmek mümkün olsa da bunun için belirli hileler yapmak gerekiyor ki herkes teknoloji meraklısı olmadığından Google Play mağazadaki az önce söylediğimiz uygulamaları kurup kullanmak çok daha kolay.

Flash Esaslı İçerikler

Flash desteğini en çok kullanan internet videoları ve oyunlar oldu. Bunları dönüştürmek mümkün olmayınca bazıları izlenemez hale geldi ama bu diğer internet tarayıcılarla izleyebilir ya da oynayabilirsiniz. Photon uygulamasını kullanarak Star Gazer oyununu çalıştırabildik.

FlashFox-Photon-Flash-Game-Test-1

FlashFox ise çok daha modern bir kullanıcı arabirimine sahip ve sisteme az yük bindiriyor. Menü tasarımı Chrome ile benzerlik gösteriyor. Photon ise Gingerbread dönemlerini anımsatan daha sıkıcı bir tasarıma sahip.

FlashFox-Photon-Settings-1

Aynı zamanda Chrome benzeri Gizli mod seçeneği bile var. Bunu seçince yaptığınız işlemler takip edilemiyor. FlashFox ayarlarında Takip Etme seçeneği de bulunuyor. Firefox Sync ile uyumlu olduğundan yer imleri gibi içeriğinizi eşleştirebilirsiniz. Firefox eklentilerini kurarak daha da iyi hale getirebilirsiniz.

Photon-Features-1

Uygulamalar ücretsiz ama reklam gösteriyorlar. Ücretli sürümleri alarak reklamlardan kurtulabilirsiniz.