Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Younity Kullanarak Bilgisayarınızdaki Dosyalara Erişin

Dropbox, Google Drive, Apple iCloud gibi bulut depolama servislerini kullanarak diğer bilgisayarlardaki dosyalara erişmek son derece kolay ama bulut depolama alanının kapasitesiyle sınırlı. Bilgisayardaki videolar gibi büyük boyutlu içeriklere erişmek içinse başka yollar şart.

How to Access Files on Your PC and Mac from iPhone or iPad on the Go

iOS: Younity Kullanarak Bilgisayarınızdaki Dosyalara Erişin

Bu amaca hizmet eden uygulamalardan biri olan Younity beğeni kazanıyor ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Elbette bulut esaslı değil ve bu türden sınırlamalar yok. Bilgisayarlarınız ve iOS cihazlarınız internete erişiyorsa Younity kullanarak bilgisayarınızdaki dosyalara erişebilirsiniz.

Younity kullanarak işlem yapınca bir dosyayı önceden buluta aktarmayı hatırlamanıza gerek yok. Elbette uygulamayı bir kereye mahsus iOS cihaza ve Windows ya da OS X içeren bilgisayara kurmanız gerekiyor: https://getyounity.com/

Younity_registration

Kurulum bitince Facebook, Google ya da younity hesabınızı kullanarak oturum açtığınızda eşleşme için hazırsınız. Bilgisayara kurulan bu istemcinin diskte yer alan tüm dosyalarınızı tarayıp indekslemesi bir saatten fazla sürebilir. Younity sitesine dosyalarınız gönderilmiyor ve erişim verilmiyor. Ayarlara girin ve varsa taranmasını istediğiniz ek diskleri ya da istemediğiniz klasörleri seçin.

scan_files

Uzaktan erişim içinse iOS cihazınızda uygulamayı başlatın ve oturum açın. İnternet erişimi Wi-Fi dışında 4G olsa da bağlantı kurulabiliyor. İçeriği müzik, video, fotoğraflar, dosyalar gibi kategorilere ayırıp bulmanızı kolaylaştırıyor. Çok fazla benzer tür içerik varsa bulmanız zor olabilir çünkü çok detaylı bir kategorilendirme söz konusu değil. Videoları ada göre sıralayıp bunları iMovie’de kullanarak klipler hazırlayabilirsiniz. Word, Pages, PDF belgelerinizi sadece okunur olarak açabilirsiniz.