Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Dijital Günlük Tutmaya Yarayan Grid Diary

iPhone kullanarak günlük tutmaya niyetlendiyseniz önünüze çıkacak en büyük sorun en doğru uygulamayı bulmak olacak çünkü çok sayıda benzer seçenek var ve farklı özelliklerle ön plana çıkmaya çalışıyorlar.

Grid Diary Classic App Store'da

iOS: Dijital Günlük Tutmaya Yarayan Grid Diary

Ücretsiz bir günlük uygulaması olan Grid Diary sayesinde istediğinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz:

Günlük girdiler hazırlarken bir miktar yardıma ve yaratıcılığa ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız Grid Diary uygulaması aradığınız çözüm olabilir. Size belirli sorular yönelterek ve uygun cevapları vermenizi sağlayarak neler yaptığınızı hatırlamanıza ve yazacak içerik konusu bulmanıza olanak veriyor. Her bir konuda istediğiniz kadar girdi yazmanıza olanak veriliyor. Daha önceki günlerde günlük yazacak vaktiniz olmadıysa geriye dönüp bunları tamamlayabilirsiniz.

grid-diary-1

Söz ettiğimiz standart sorular düzenlenebiliyor ve günlükteki günlere 1-5 arası yıldızlı değerlendirme bırakılabiliyor. Aynı zamanda her bir gün için o güne özel hava durumu bilgisini de ekleyebilirsiniz. Girdiklerinizi e-posta, Facebook, Twitter vb üzerinden paylaşmanız mümkün. Aynı zamanda günlük içeriğini birer PDF dosyası olarak dışarı aktarabilir ve Dropbox, Evernote gibi ortamlarda saklayabilirsiniz. Bunlara parola koruma eklemeniz bile mümkün.

Sorular ve cevaplar kullanışlı ama size özel soru setlerini oluşturabiliyor olsaydınız daha iyi olabilirdi. Tüm içeriği yedekleme ve geri yükleme özelliği de bulunuyor. İyi tasarlanmış kullanıcı arabirimine sahip olan Grid Diary uygulamasıyla hızlı biçimde sonuca gidebilirsiniz.