Kategoriler
Rehberler

Android: Telefon Gerekli Olduğunda Otomatik Açılsın

Telefonunuz masada duruyor ve siz elinize alıp kaldırınca ekranı açılıp görüntü veriyor. Bu sayede tuşa, parmak izi okuyucuya basmanız ya da ekrana çift tıklamanız gerekmiyor. Buna olanak veren özel alıcılar yer almakta ve uygulama desteğiyle istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Android: Telefon Gerekli Olduğunda Otomatik Açılsın

Gravity Screen adındaki uygulamayı kullanarak alıcıları kullanarak çözüme ulaşabilirsiniz. Ücretsiz olarak indirilip kurulabiliyor:

[appbox googleplay id=com.plexnor.gravityscreenofffree]

Her son nesil akıllı telefon içinde çok sayıda özel tip alıcı yer alıyor. Yakınlık sensörü siz telefonla konuşurken ekranı kapatıp istenmeyen dokunuşları engelliyor vb. Oyunlara özel hareket alıcıları sayesinde telefonu çevirerek karakteri kontrol ediyoruz.

gravityscreen-4

İlk olarak uygulamayı kurup hemen cebinize giren cihazın ekranın otomatik olarak kararmasını sağlamalısınız. Telefonun özel bir açıdan fazla döndüğünü algıladığında ekranı kapatması ve cepte taşınan cihazın gereksiz ekran açıp batarya tüketmesini engelleyebiliyor. Buna cep alıcısı deniliyor.

gravityscreen-5

Masa algılama özelliğiyse açıya ve telefonun masa üstünde düz duruşuna bakarak kısa sürede uykuya geçiriyor yani tuşa basmadan ya da x saniye geçmesini beklemeden ekranı karartıyor. Ekranın alta ya da üste bakmasına göre seçim yapabilirsiniz.

gravityscreen-6

Ekranın tekrar açık hale gelebilmesi içinse yakınlık alıcısı kullanılabiliyor. İlk seçenekte sadece yakınlık alıcısı algılayınca ekran açılıyor. İkincisi hareketlenme algılanırsa ekran otomatik olarak açılıyor.

gravityscreen-7

Ekranın otomatik olarak açılmasından sonra açık halde kalmasını sağlayansa bir diğer ayar olan harekete bağlı olarak ekranı açık tutmaya devam etmek ve bunu seçince hassasiyet değeri belirlenebiliyor. Boost seçeneğiyse ne kadar kısa sürede tepki vereceğini seçiyor.

gravityscreen-2

Elbette uygulama her cihazda ve kullanıcıda aynı sonucu vermiyor ve deneme yapmanız gerekiyor. İdeal sonucu elde edene kadar test yapmanızı öneriyoruz.