Kategoriler
Apps & Oyunlar

LG G6 Kamera Uygulamasını LG G5’e Yüklemek

LG G6 kamera uygulamasını LG G5’e yüklemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. LG G6 birçok özelliğiyle hem LG’nin önceki akıllı telefonlarından hem de piyasadaki diğer cihazlardan farklı bir konuma sahip. Cihazın ekranı önceki modellere kıyasla daha uzun bir yapıda. Tabii bu ekstra alan genellikle uygulamalar için fazladan bir şeyler görüntüleme imkanı demek. Örneğin kamera uygulamasında cihazla çekilen son fotoğrafları arayüzden doğrudan görebilmek mümkün. 18:9 en boy oranına sahip olan ekranın sunduğu bir avantaj. LG G6’daki kamera uygulaması esasında 16:9 en boy oranlı ekranlarla gelen akıllı telefonlar için ideal değil fakat uygulama G5’e port edilmiş durumda. Daha önce uygulamayı G4’e nasıl yükleyebileceğinizi anlatmıştık, şimdi de LG G6 kamera uygulamasını LG G5’e yüklemek için ne yapmanız gerektiğine değineceğiz.

LG G6 Kamera Uygulamasını LG G5’e Yüklemek

LG G6 Kamera Uygulamasını LG G5'e Yüklemek 1

Uygulama port edilmiş durumda fakat yalnızca G5’te Fulmics ROM yüklüyse kurulabiliyor. Tabii bunun için de akıllı telefonda root erişiminin sağlanmış olması, custom recovery yüklenmiş olması gerekmekte. LG’nin Android arayüzünü beğeniyorsanız Fulmics ROM’un da stock LG ROM’una hayli benzediğini ancak bazı ekstralar içerdiğini belirtmemiz gerek. Dolby Sound, ekran kilidi hava durumu efektleri, pil çubuğu, ağ trafiği izleyici gibi ilginç ve faydalı özellikler barındırmakta. LG G5 H850 modeline Fulmics ROM yüklenebiliyor.

LG G6 Kamera Uygulamasını LG G5'e Yüklemek 2

Gerekenler

  • Android Nougat kurulu LG G5 akıllı telefon
  • TWRP recovery kurulumu

İndirmeler

Fulmics ROM ve LG G6 Kamera Port Kurulumu

Öncelikle indirdiğiniz Fulmics ROM ve kamera port dosyalarını akıllı telefonunuza aktarın.

Akıllı telefonu kapatın. Ses azaltma ve güç butonlarına basılı tutun. LG logosu ekranda belirdiğinde güç butonunu bir iki saniye için serbest bırakın, daha sonra basın ve basılı tutun. Ses azaltma butonunu serbest bırakmamanız gerek.

TWRP menüsü karşınıza geldiğinde Install‘a dokunun. Fulmics ROM ZIP dosyasını seçin.

Add more zips seçeneğini kullanın ve kamera port ZIP dosyasını da seçin.

Her iki dosyayı da flash’lamak için gerekli kaydırma hareketini yapın.

İşlem tamamlandığında Reboot System seçeneği ile G5 akıllı telefonu yeniden başlatın. İlk açılışın biraz zaman alabileceğini hatırlatalım.