Kategoriler
Rehberler

Android: Telefonun Ahizesinden Müzik Dinlemek

Android telefonun ahizesinden müzik dinlemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Gündelik yolculuklarınızda kulaklığınızı akıllı telefonunuza takarak müzik dinliyor olabilirsiniz. Peki kulaklığı evde unutursanız ne olacak? Otobüste, metroda ya da tramvayda akıllı telefonunuzun hoparlörüyle müzik dinlemeniz mümkün olmayacaktır. Peki bu durumda akıllı telefonunuzun ahizesiyle müzik dinlemek nasıl olurdu? Kulaklığınız yanınızda yokken cihazın ahizesiyle çevreyi rahatsız etmeden müzik dinlemek imkansız değil. Android telefonun ahizesinden müzik dinlemek için üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyacınız var.

Android Telefonun Ahizesinden Müzik Dinlemek

Android Telefonun Ahizesinden Müzik Dinlemek 2

Usman Farhat adlı geliştiricinin eseri olan Stealth Audio Player adlı uygulama ile Android’li akıllı telefonların ahizesinden müzik dinlemek için faydalanmak mümkün hale geliyor. Kalabalık içinde kulaklığınız yokken, hoparlörden müzik dinlemeniz hoş karşılanmayacak iken en azından ahizeden müzik dinleyebilir hale geliyorsunuz.

Uygulama sürekli olarak kullanacağınız, mevcut favori oynatıcınızın yerini alabilecek bir çözüm değil. Yürütme listeleri; sanatçıya, albüme, türe göre sınıflandırma yapma gibi özellikler içermiyor. Görsel zenginlikler ve animasyonlara sahip değil. Ekranda statik yürütme, duraklatma ve durdurma butonları bulunmakta. Alt kısımdaki yürütme çubuğu sayesinde dilerseniz dinlediğiniz müziği geri sarabiliyorsunuz.

Android Telefonun Ahizesinden Müzik Dinlemek 1

Stealth Audio Player uygulamasında ilginç bir şekilde herhangi bir seçenek ya da menü de bulunmuyor. MP3, M4A, OGG ve WAV müzik dosyalarını yürütebiliyor. Bazı kullanıcılar microSD kartta yer alan müzikleri dinlemede sorun yaşadıklarını ifade etmiş; biz denemelerimizde bu şekilde bir sorunlar karşılaşmadık.

[appbox googleplay id=com.appsbyusman.stealthaudioplayer]