Kategoriler
Konular

En Yaygın iOS 10 Sorunları ve Çözümleri

En Yaygın iOS 10 Sorunları ve Çözümleri ile karşınızdayız. iOS 10 Apple’ın iPhone ve diğer mobil cihazları için geliştirilen en güncel işletim sistemi versiyonu olsa da kullanıcıların yaşadığı çeşitli sıkıntılar yok değil. iOS 11’in resmi duyurusuna fazla bir süre kalmadı ancak güncellemenin cihazlara ulaşması derhal gerçekleşmeyecek, tabii muhtemelen mevcut tüm cihazlar bu güncellemeyi alamayacak. Dilerseniz şimdi En Yaygın iOS 10 Sorunları ve Çözümleri nelermiş hep birlikte görelim.

En Yaygın iOS 10 Sorunları ve Çözümleri

En Yaygın iOS 10 Sorunları ve Çözümleri 1

Sürekli Beliren Wi-Fi Bildirim Penceresi

Wi-Fi ayarlarının yer aldığı menüye erişin ve Ask to Join Networks seçeneğini devre dışı bırakın. Artık yakınlarda kullanılabilir durumda olan Wi-Fi ağları için sinir bozucu bildirimle karşılaşmayacaksınız.

Spotlight Arama Geçmişi

Gizlilik ve güvenlik gerekçeleriyle Spotlight arama geçmişinden kurtulmak isteyebilirsiniz. Bunun için Settings > General > Spotlight Search yolunu izleyin ve buradaki Siri Suggestions seçeneğini devre dışı bırakın.

Control Center Erişimini Devre Dışı Bırakmak

iOS 10 işletim sisteminde herhangi bir uygulama açıkken yukarıdan kaydırma hareketi yaptğınızda Control Center karşınıza geliyor. Zaman zaman buraya erişmek istemiyorken uygulama içerisinde yaptığınız kaydırma hareketi Control Center’ın açılmasına neden olabilir. Bu kolay erişim özelliğini devre dışı bırakmak için Settings > Control Center yolunu izleyin ve Access Within Apps seçeneğini devre dışı bırakın.

Yeni E-Postaları Üstte Görüntülemek

iOS 10 işletim sisteminde ilginç şekilde yeni gelen e-postalar altta, daha eski e-postalar ise üstte görünüyor. Bu durumdan rahatsız olabilir ve yeni e-postaları üst kısımda görüntülemek isteyebilirsiniz. Settings > Mail menüsüne gidin ve Most Recent Messages on Top seçeneğini aktive edin.

Kilit Ekranından Yanıt Yazabilme Özelliği

iOS 10 işletim sisteminde kilit ekranı parolası ayarlasanız dahi mesajlara buradan doğrudan yanıt oluşturabiliyorsunuz. Yani akıllı telefonunuz yakınınızda değilken herhangi birisinin mesajınızı yanıtlama tehlikesi söz konusu. Bu özelliği devre dışı bırakmak için Settings > TouchID & Passcode menüsüne gidin ve Reply With Message seçeneğini devre dışı bırakın.

Kilit Ekranında Görüntülenen Bildirimler

iOS 10’da bildirimler kilit ekranından görülebiliyor. Güvenlik ve gizliliğinizi sağlamak üzere bu duruma son vermek isteyebilirsiniz. Settings > TouchID and Passcode menüsüne erişin ve Notifications View seçeneğini devre dışı bırakın.