Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Notability İle Kağıtsız Okul Deneyimi

Notability gibi mobil uygulamalar sayesinde artık kağıtsız bir deneyim elde etmek çok daha kolay. Dersleri kaydedip notlar almak ve belgeleri işaretleyip dijital içeriği organize etmek hiç bu kadar kolay hale gelmemişti. Özellikle de öğrencileri hedef alan Notability uygulaması beğeniliyor.

Notability App Store'da

iOS: Notability İle Kağıtsız Okul Deneyimi

Biraz pahalı olan uygulama aslında önceleri 2.99 dolar olarak girmişti ve zamanla 9.99 dolar değerine kadar yükseldi. Bunun nedeni aşırı ilgi olsa gerek.

Öğrencilere el yazısıyla girdi, işaretleme, not ekleme, belge içeri aktarma, hesap tablosuyla çalışma, görsel ekleme ve ses kaydı desteği sunarak tam kapsamlı bir çözüme dönüşüyor.

Notability_dividers

Kağıttan defter gibi görünüyor ve kısımlar içeriyor. Buna uygun biçimde ayıraçlar var ve dersler arasında geçiş yapılıyor. Farklı içerikler için farklı renk kodları seçilebiliyor. Kağıt türünü çizgili ya da kareli olarak değiştirmek mümkün. Notlara arka plan rengi atanabiliyor. Aynı zamanda siteden farklı kağıt tasarımları indirilebiliyor.

Notability_pen_styles

Kalem ve çizim araçları sunan uygulama akıcı ve doğru biçimde tepki veriyor. Aynı zamanda not alma yanında çizim yapma desteği de var. Bu aşamada uç, kalınlık ve renk seçmek kolay. Ek olarak silgi ve kesme gibi araçlar da var. Taşımak, yapıştırmak, döndürmek mümkün.

Notability_3

iPhone ve diğer cihazlarınız arasında eşleştirme için iCloud kullanılıyor. Ek olarak Dropbox, Google Drive ve diğer bulut servislerinden içerik almak ve göndermek de mümkün. Belge tarayıp PDF olarak saklamak isteyebilirsiniz. Metin taradığınızda Google Drive servisi üzerinden metne dönüştürüp dijital olarak saklayabiliyor.