Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram: Bir Kişinin Hikayesini Sessize Almak

Instagram‘da bir kişinin hikayesini sessize almak için izlemeniz gereken aşamalara değiniyoruz. Günümüzde sosyal ağlarda trend hikaye paylaşmak. İlk kez Snapchat’te karşımıza çıkan Stories / Hikayeler özelliği artık dört bir tarafımızı sarmış vaziyette. Özellikle Snapchat ve Instagram’da bu özelliğin kullanıcılar tarafından yoğun şekilde kullanıldığını görmekteyiz. Hikayeler Snapchat için oldukça önemli bir özellik, hatta uygulamanın esas olarak hikaye paylaşımı için kullanıldığını söylemek mümkün. Instagram’da aynı durum söz konusu değil. Instagram’ın çekirdek özelliği fotoğraf filtreleri ve paylaşımlar. Instagram’da hikayeler özelliğini sürekli kullanan ve bu nedenle canınızı sıkan arkadaşlarınız olabilir. Neyse ki Instagram‘da bir kişinin hikayesini sessize almak mümkün.

Stalkerlar Üzgün: Instagram, Takip Sekmesini Bu Hafta Kaldıracak ...

Instagram: Bir Kişinin Hikayesini Sessize Almak

Instagram uygulamasını açın. Arayüzde üst kısımda arkadaşlarınızın hikayeleri dairesel kutucuklar içerisinde sıralanacaktır. İlgiyi kişiye dokunun ve basılı tutun. Karşınıza bir menü gelecek. Buradan Mute seçeneğini kullanın. Bir kişinin Instagram hikayesini sessize aldığınızda profil simgesi kaybolacak ancak üst kısımda görüntülenmeye devam edecektir.

Instagram Bir Kişinin Hikayesini Sessize Almak 1

Daha önce hikayesini sessize aldığınız bir kişinin hikayelerini tekrar görmek isteyebilirsiniz. Bu durumda kullanıcının yakın zaman içerisinde bir hikaye paylaşması gerekiyor. İlgili kişinin profil sayfasını ziyaret ederek sessize alma durumunu geri almak mümkün değil.

Instagram Bir Kişinin Hikayesini Sessize Almak 2

Kısa süre önce hikaye paylaşımında bulunmuş bir kişinin hikayelerini tekrar görebilmek için üst kısımdaki simgesine dokunun ve basılı tutun, açılan menüdeki Unmute seçeneğini kullanın. Artık ilgili kişinin hikayelerini görebileceksiniz.