Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Gelişmiş Özellikli Metin Editörü “Write”

iPhone için metin uygulamaları çoğu zaman işkenceli sonuçlar verebilir. Neyse ki uygulama geliştiriciler sürekli olarak yeni çözümler geliştiriyorlar. İlgi çekici seçeneklerden biri olan Write uygulaması dijital not defterini tercih edenlerin işini kolaylaştıracağa benziyor.

iOS: Gelişmiş Özellikli Metin Editörü “Write”

Evernote gibi not alma desteği sunan popüler iOS metin düzenleme aracı Drafts’ı biliyor olabilirsiniz. Write uygulaması ise Draft ile benzer özellikler göstermesine rağmen çok daha fazlasını sunabiliyor.

Çoğu popüler iOS metin uygulamasında olduğu gibi düz yazı, işaretleme, tam ekranda yazma ve okuma, iCloud ya da Dropbox üzerinden eşleştirme ve klasörlerde dosya yönetimi gibi temel özellikler sunuyor.

Write_app

Uygulama aynı zamanda genişletilen klavye fonksiyonları, özel işaretleme araç çubuğu, kaydetmek ya da silmek için çekme kısayolu gibi eşsiz özellikler de içeriyor. Ayrıca imleç esaslı trackpad alanıyla, kaydırma esaslı aracıyla imleci geleneksel bilgisayar ortamında gibi kullanma olanağı veriyor.

Writeapp_7

Kullanıcı arabirimi sade ve dosyaya uzun tıklayıp önizleme yapabilir, klasik iOS arama sistemini kullanabilirsiniz. Sezgisel kullanım desteği sunan Write, uygulama ayarlarında da zengin. Ekran parlaklığı değiştirme, gece modu, sesleri kısma, passcode kilit, otomatik eşleştirme, animasyonları kapama gibi seçenekler var. Ayrıca iOS TextExpander destekliyor.

Write_app_3

Evernote, Catch, Dropbox gibi uygulamalarla paylaşım yapabilir, yazdıklarınızı Facebook, Tw,tter, Google Drive, Tweetbot’a gönderebilirsiniz. E-posta, SMS, iOS hatırlatıcı gibi ortamlar da destekleniyor. Paylaşımlar için diğer uygulamalara ait eklentiler kullanılabiliyor. Harici klavyeniz varsa buna da destek veriliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek