Kategoriler
Rehberler

Android: Windows Phone İçeriğini Kolayca Aktarın

Microsoft esaslı Windows Phone mobil işletim sistemi içeren bir cihaz kullanıyorsanız ve siz de artık yolun sonuna gelindiğine kanaat getirdiyseniz kişiler listesi ve belgeler gibi size özel içeriği Android yüklü yeni akıllı telefonunuza aktarmak isteyebilirsiniz.

Android: Windows Phone İçeriğini Kolayca Aktarın

Neyse ki Android geçişi hiç de sancılı ya da zorlu değil ve beklenenden kolay biçimde tamamlanabiliyor. Bu aşamada Windows Phone ile hangi uygulamaları kullandığınız ön plana çıkıyor. OneNote gibi Windows imzalı ve yüklü gelen temel uygulamalar mı yoksa sadece sosyal ağ uygulamalarını mı kullanıyorsunuz?

muo-wp8-android-migrate-contacts-1

İlk olarak ne olursa olsun kişiler listesini Android ortamına aktarmanız gerekecek. Microsoft Office kullanıyorsanız bu durumda oluşturduğunuz belgeleri de aktarmalısınız. En iyi sonuçlar için Outlook.com ve OneDrive uygulamalarının Android sürümlerini kurarak başlamalısınız. Kurulum sonrasında oturum açın ve dosyalarınıza erişebildiğinizden emin olun. Tüm kişileriniz Microsoft hesabınızda saklıysa Outlook.com uygulamasını kurduktan sonra kişileri ve takvimi eşleştirmek isteyip istemediğiniz sorulduğunda onay verin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

muo-wp8-android-migrate-office

Ardından Office mobil sürümü ve OneNote gibi uygulamaları kurmaya odaklanın. Windows Phone’un güçlü yanlarından biri Microsoft Office mobil erişimiydi ve artık Android sürümü de var. Böylece belgeleriniz aktarılabiliyor ama bu aşamada Office 365 üyesi olduğunuzu varsayıyoruz. Yapmanız gereken Android için Office 365 kurup oturum açmak.

muo-wp8-android-migrate-widgets-1

OneNote için de benzer durum geçerli ve ücretsiz kurulabiliyor. Daha önceden Windows Phone ile oluşturduğunuz notlara erişebilir ve okuyabilirsiniz çünkü depolama ve eşleştirme için OneDrive bulut servisi kullanılıyor. Android ortamında OneDrive uygulamasını kurunca daha önceden saklanan fotoğraflarınızı da yeni cihazınıza aktarabilirsiniz.