Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Instagram’dan Daha Başarılı İşleyen Negatives

Kendi alanında rakipsiz olarak kabul edilen ve başarısından ötürü sosyal ağ devi Facebook tarafından satın alınan fotoğraf paylaşım ortamı Instagram yeterli mi? Elbette değil ve çok sayıda eksiği var. Buna çözüm olarak diğer uygulamalar kullanılabiliyor.

Android/iOS: Instagram’dan Daha Başarılı Olan Alternatif

Instagram uygulaması diğer üçüncü parti istemcilere kendi API’si üzerinden destek veriyor ama belirli sınırlamalar getiriyor ki kullanıcılar alternatiflere kaçmasın. Örneğin bir fotoğraf yüklemek isterseniz API sınırlamasından ötürü buna izin verilmiyor ama diğer açılardan durum daha iyi. Gezinti, beğeni ve sosyal etkileşim açısından sorun yok.

Ücretsiz olan Negatives adlı uygulamayı kullanarak Instagram hesabınıza bağlanabilir ve keyifli anlar geçirebilirsiniz. Instagram’a kıyasla bazı temel özellikler eksik kalsa da Instagram ortamında eşsiz ve görülmemiş biçimde gezinti yapma imkanı sunuyor.

Instagram tek bir besleme üzerine kurulu ve arkadaşların fotoğrafları karmaşık olarak segileniyor. Negatives ise takip ettiğiniz her bir kişi için ayrı besleme sunuyor. Ana sayfadan doğrudan bu kanallara girebilir ve kullanıcılara özel fotoğrafları kolayca görebilirsiniz. Bu beslemeler arasında geçiş için sola ya da sağa sürükleme yapmak mümkün.

negatives-1

Aynı zamanda kullanıcı fotoğrafına tıklayarak erişmek de mümkün. Bunlara eşlik eden fazla miktarda metin varsa okumak zorlaşabilir ama az açıklama varsa sorun değil. Bireysel görsellerde kalbe tıklamak mümkün ve sadece en yeni yorumları görebilirsiniz. Aynı zamanda sizden başka kimler bu fotoğrafı beğenmiş görülemiyor.

negatives-2

İlgi çekici özelliklerden biri hashtag görünümü. Tıklanan fotoğrafta varsa buna tıklayınca gezilebilir arama sonucu gösteriliyor. Benzer biçimde yorum bırakanlara tıklayıp onların beslemelerini görebilirsiniz. Sıradışı özellikleri olsa da bazı eksikleri de var ve zaman içinde güncellenerek kapatılması olası ama Instagram API değişirse işi bir anda zorlaşabilir.