Kategoriler
Rehberler

Android: Sürekli Değişen Parola Ayarlamak

Android‘li akıllı telefonunuzda sürekli değişen parola ayarlamak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android işletim sistemi bir süredir Google’ın düzenli olarak her ay hazırladığı güvenlik güncellemeleri ile sürekli olarak yamanıyor. Tabii güvenlik meselesi tek taraflı değil, kullanıcıların da gereken önlemleri alması gerekmekte. Android işletim sistemli cihazınızda sürekli değişen parola ayarlamak suretiyle güvenliği artırabilirsiniz. Bunun için tarih, pil yüzdesi, saat gibi kombinasyonlar kullanabiliyorsunuz. Bahsettiğimiz bu özelliği akıllı telefonunuza kazandırabilmeniz için üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanız gerekecek.

Android: Sürekli Değişen Parola Ayarlamak

Kullanacağımız uygulamanın Android 4.0 ve daha güncel işletim sistemli akıllı telefonlarla uyumlu olduğunu belirtelim.

İlk olarak Android’de bir kilit ekranı parolası ayarlayın ve daha sonra akıllı telefonunuza DroidLock uygulamasını indirip yükleyin.

Kurulumun ardından DroidLock uygulamasını çalıştırın. Bir master / ana parola ayarlamanız gerekecek. Uygulama ayarlarını yapılandırmak, ilk açılışta ve 3 yanlış şifre girilmesinden sonra kilit ekranını atlamak için bu ana parolayı kullanacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

Android Sürekli Değişen Parola Ayarlamak 1

Ana parolayı da unutmanız durumunda sıkıntı yaşamamanız için e-posta adresini girmeniz istenmekte. E-posta adresinizi doğru şekilde yazdığınızdan emin olun.

Android Sürekli Değişen Parola Ayarlamak 2

Kurulum ve ayarların yapılandırılmasının ardından tarih, saat ya da benzeri ögelere bağlı olarak değişen parolayı ayarlayın.

Değişen PIN seçeneklerini kolayca ayarlayabilir ve bundan sonra ona göre hareket edebilirsiniz. Ücretsiz sürümde PIN’inizle yapabileceğiniz pek çok özelleştirmeyi elde edemeyebilirsiniz ancak ücretli sürümde bunun için başka birçok seçenek bulunmakta.

Şimdi sadece PIN tercihlerini ayarlamanız ve sonrasında uygulamadaki Set PIN butonuna dokunmanız yeterli olacaktır. Bundan sonra ekranınızı kilitlediğinizde ekran kilidini açmak için PIN’i ayarladığınız değişkene bağlı olarak girmeniz gerekecek.

Android Sürekli Değişen Parola Ayarlamak 3