Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Hikayelere Eski Fotoğraf / Video Yüklemek

Instagram uygulamasının başlattığı Hikayeler yeniliği epey ilgi gördü. Snapchat’te olduğu gibi çok sayıda işletme bu özelliği kullanmak için kolları sıvıyor ama belirli sınırlamalar var ve en önemlisi sadece son 24 saat içinde çekilmiş fotoğraf ve videoları yükleme sınırlaması var.

Instagram Hikayelere Herhangi Fotoğraf/Video Yüklemek

Bu yüzden hazırlık yapmak zorlaşıyor ve önceden çekilenleri tekrar hazırlamak gerekiyor. Bunu aşmanın yolu bulunmuş durumda. Instagram Hikayeler özelliğini hack etmenin çeşitli yolları var. Çözümlerden ilki eski bir fotoğrafı açıp ekran görüntüsü almak ve böylece tazelemiş olmak! Elbette bu durumda ana fotoğrafın çözünürlüğü yüksekse ekran çözünürlüğüne düşecek ve sınırlanacak.

3

İkinci seçenekse Later uygulamasını indirip galeri özelliğini buradan kullanmak.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak

Önce medya içeriğini Later uygulamasına yükleyin ve sonra Hikaye yazacağınız zaman Later içinden açıp Kamera Rulosuna yazdırın ve Instagram ile seçip paylaşın. Böylece tarihi güncel olacak.

Bir diğer seçenekse Pixelgarde uygulamasını kullanarak medya içeriğinin meta bilgisini değiştirip tarihi güncellemek.

Uygulamayı kurup çalıştırınca medya içeriğinizde gezinebilir ve paylaşmak istediğiniz fotoğraf ya da videoyu seçip düzenleyerek tarihini değiştirebilirsiniz.

8

Ardından Instagram uygulamasını açın ve sorun olmadan yeni Hikayenizi paylaşın.