Kategoriler
Rehberler

Android: Bildirimleri Organize Etmek

Android‘li akıllı telefonlarda bildirimleri organize etmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android’in bildirim sistemi diğer mobil işletim sistemlerine kıyasla şüphesiz çok daha başarılı. Bu işletim sistemi bildirimlerin işlenmesinde iyi bir düzene sahip olsa da bildirim alanı zaman zaman oldukça dağınık bir hal alabiliyor. Özellikle birkaç sosyal ağ ve haber uygulaması kullanıyorsanız bu durumla sürekli karşılaşmanız mümkün. Android‘de bildirimleri organize etmek ve bildirim alanının düzenini sağlamak için Shashwat Pradhan tarafından geliştirilen Notification Hub uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Android: Bildirimleri Organize Etmek

Uygulama tüm bildirimlerinizi tek bir bildirim kartına sıkıştırıyor. Bu kart, bildirim sayısını belirten bir sayı ile birlikte okunmamış bildirimleri olan uygulama simgelerini içermekte. Karta dokunduğunuzda sizi bildirim geçmişinizin bir listesi sunulacaktır, geçmişte yer alan ögeler aynı zamanda sınıflandırılabiliyor.

Android Bildirimleri Organize Etmek 1

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve bildirimlerinin organize edilmesini istediğiniz uygulamaları karşınıza gelen listeden seçin. Bu listeden seçmediğiniz uygulamaların bildirimleri daha önce olduğu gibi, normal şekilde görüntülenecektir. Seçiminizi yaptıktan sonra alt kısımdaki butona dokunun. Notification Hub bildirimlerinize erişmek için izin talep edecektir. Uygulamanın işlevini yerine getirebilmesi için onay verin.

Android Bildirimleri Organize Etmek 2

Artık uygulama gelen bildirimlerinizi takip edecek ve seçtiğiniz uygulamaların bildirimlerini ilgili uygulamanın simgesi altında ve bildirim sayısını gösteren butonlar aracılığıyla kategorize edecektir. Bir uygulamanın bildirimini görüntülemek için simgesinin üzerine dokunmanız yeterli olacaktır. Öncelikle bildirimin içeriğini görmek isterseniz bildirim alanında boş bir bölüme dokunun. Daha önce okumuş olduğunuz bildirimlerin de yer aldığı bildirim geçmişi açılacaktır.

[appbox googleplay id=com.emberify.notificationhub]