Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Gboard İle Size Özel Emoji Tasarlayın

Android dünyasının başarılı klavye uygulaması Google imzalı Gboard ilerlemeye devam ediyor. Güncel sürümle birlikte Gboard kullanıcıları kendilerine özel emoji sembollerini elle çizebiliyor ve kullanabiliyor. Artık her tür duygunuzu ifade edecek bir emojiye sahip olabilir ve dikkat çekebilirsiniz.

Gboard ile ilgili görsel sonucu

Android: Gboard İle Size Özel Emoji Tasarlayın

İnternetin yeni gözbebeği olan emojiler sayesinde eğlence doruğa ulaşıyor. Durumun farkında olan ve emoji desteği sunan Gboard klavye bir adım ileri gidip ekleme olanağı verdi. Android uyumlu Gboard sürüm 6.3 ile bu destek ekleniyor ve Google Play mağazadan ücretsiz indirilebiliyor.

Ardından öncelikle klavyeyi aktifleştirmek ve varsayılan olarak seçmek gerekiyor. Size uygun dil seçeneklerini klavyeye ekledikten sonra belirli dillerin sözlüklerini indirebilirsiniz. Gboard ile gelen emoji seçeneklerini görmek için sol üstteki Google logosuna tıklayabilirsiniz.

Klavyeler el yazısını algılama desteğine sahip ve yeni sistemde yaparak eklemek istediğiniz emojiyi çizdiğinizde zaten buna benzer hazır bir seçenek varsa önerebiliyor. Gboard aynı zamanda siz yazarken kelime tamamlama önermekle kalmıyor, daha da ileri gidip cümlenin tamamını önerebiliyor! Uygulama sürekli olarak güncellenmekte ve rakiplerini birer birer geriye itmekte. Bu arada uygulamadaki girdilerin Google yapay zeka sistemlerini eğittiği ve ilerlemesini sağladığı açık. 200 dilden fazlasını destekleyen Gboard daha da ilerleyecek gibi görünüyor.