Kategoriler
Rehberler

Android: Akıllı Telefonla PS4 Oyunu Oynamak

E3 2017 oyun etkinliği sırasında sunum gerçekleştiren Sony, PlayStation 4 konsol sahiplerine özel yeni oyunları tanıtmakla kalmadı, aynı zamanda PlayLink adlı uygulamayı duyurdu ve bunu kullanan PS4 sahiplerine akıllı telefonla oyunları oynama imkanı verdiğini müjdeledi.

Android: Akıllı Telefonla PS4 Oyunu Oynamak

Evinizde Sony PlayStation 4 konsol varsa, Android uyumlu PlayLink uygulamasını kullanarak oyunları koltukta oynayabilirsiniz. PlayLink adlı yeni platform konsol oyuncularıyla mobil oyuncuları bir araya getiriyor. Android ve iOS uygulamaları ücretsiz ama konsol oyunları elbette ücretli. Elinde PS4 konsol olan biri tüm arkadaşlarını evine toplayıp mobil cihazlarıyla oynamalarına imkan verebilecek.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

Birden fazla konsola ya da kontrolcüye gerek yok. PlayLink desteği içeren ilk oyun That’s You! ve arkadaşlar arası dostça mücadeleye konu veriyor. PlayStation Plus üyelerine bu ay içinde ücretsiz olarak sunulacak. Ardından sene içinde PlayLink destekli oyunların sayısı artacak. Bu hamle Nintendo Switch için alınan bir cevap gibi görülebilir.