Kategoriler
Rehberler

Android: Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirmek

Android‘li akıllı telefonlarda silinen WhatsApp mesajlarını geri getirmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android işletim sistemli akıllı telefonlarımıza yüklediğimiz dosya yöneticisi uygulamalarıyla dosyalar üzerinde kontrol sağlayabiliyoruz. Zaman zaman yanlışlıkla sildiğimiz dosya ve klasörler önemli fotoğraf ya da dökümanların kaybolmasına neden olabilir. Tabii WhatsApp mesajları, rehberde kayıtlı bir kişi ya da SMS’leri de yanlışlıkla silmemiz olası. Bu tip verileri üçüncü parti yazılımlar ile kurtarmak mümkün. Tabii verileri kurtarmak garanti değil ancak denenebiliyor ve olumlu sonuç alma ihtimali var. PhoneRescue yazılımı ile çeşitli dosya tipleri ve veriler ile birlikte silinen WhatsApp mesajlarını geri getirmek de mümkün.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

Android: Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirmek

PhoneRescue yazılımını Windows işletim sistemli bilgisayarınıza buradan indirebilirsiniz. İşletim sistemi versiyonunuzu ve Android telefonunuzun üreticisini doğru şekilde seçin. Biz denemelerimizde Sony akıllı telefon kullandık ve herhangi bir sıkıntı yaşamadık.

Android Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirmek 1

PhoneRescue’yu bilgisayarınıza yükledikten sonra çalıştırın. Android telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın. Cihazınızda root erişimini sağlamanıza gerek yok fakat USB Debugging seçeneği aktive edilmiş olmalı. Aynı zamanda akıllı telefonunuz bilgisayara MTP modunda bağlanmalı. Android telefonunuz tespit edildiğinde yazılım sizden ADB ve fastboot sürücülerini yüklemenizi isteyecek. Doğru sürücüleri indirdiği için sıkıntı yaşanmıyor. Android telefonunuzun ekranında herhangi bir erişim izni talebi görürseniz onay verin.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Android Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirmek 2

Yazılım arayüzünde kayıp rehber kişileri, arama kayıtları, fotoğraflar, müzikler, videolar, dökümanlar, mesajlar ve WhatsApp mesajları gibi ögeler için seçim yapabiliyorsunuz.

Android Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirmek 3

Erişim izinlerini sağladığınızda yazılım cihazınızı analiz etmeye başlıyor ve kurtarmak istediğiniz veriler için tarama gerçekleştiriyor. Kurtarmak istediğiniz veri tipi ve depolama birimine bağlı olarak işlem biraz zaman alabiliyor.

Android Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirmek 4

Tarama işlemi tamamlandığında kurtarılabilecek durumdaki dosyaları akıllı telefonunuza ya da bilgisayarınıza alabiliyorsunuz. Uygulamanın arayüzü hayli basit ve kullanımı oldukça kolay. WhatsApp mesajlarınızı Google Drive’a yedeklemediyseniz silinen mesajları kurtarmak için PhoneRescue’dan yardım alabilirsiniz.