Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: RSS Beslemelerini Hızlı ve Kolayca Okuyun

Google’ın seneler boyunca ilgi gören servislerinden biri olan RSS besleme okuma hizmeti Google Reader nedense kapatıldı ve ardından buna alışmış olan çok sayıda kullanıcı ciddi biçimde kendini boşta kalmış hissetti. Ardından AOL Reader, Feedly gibi seçenekler yerini doldurmaya çalıştı.

Feedly Nedir? Nasıl Kullanılır? - Rss Takip Uygulaması

Android: RSS Beslemelerini Hızlı ve Kolayca Okuyun

Aslında Feedly servisi senelerden beri kullanımda ama asıl patlamayı Google Reader kapanınca gerçekleştirdi çünkü çoğu kullanıcı ilk seçenek olarak yönlendi. İnternet sitesi üzerinden ücretsiz biçimde servis veren Feedly aynı zamanda mobil uygulama da sunuyor.

Feedly’nin Android uygulaması hiç de fena değil ve görevini başarıyla yerine getiriyor. Aslında ilk başlarda beklenenden fazlasını verecek ekstralara sahip değildi ve görünümü başarısızdı. Ağır işleyen ve pek beğenilmeyen Feedly uygulaması zaman içinde ilerleme gösterdi ve sorunlarını aştı. Bu nedenden ötürü önceden deneyip beğenmediyseniz bir şans daha vermelisiniz.

android-feedly-startup

Farklı türden kullanıcılara hitap edecek biçimde arabirim optimize edildi ve öncelikli olarak görseller yerine metin görmek isteyenlere göre adapte oldu. Artık akıcı biçimde işliyor ve hızlı çalışıyor. RSS okuyucudan bekleyeceğiniz özelliklere sahip. Sitede oturum açtıktan sonra eklediğiniz RSS beslemeleri ve bunlar için oluşturduğunuz kategoriler mobil uygulamada karşınızda.

android-feedly-features

Elbette en güzel yan bulut esaslı olması yani bir yerde kontrol edince diğer cihaza geçerek devam ediyorsunuz ve okuduklarını ya da yıldız verdikleriniz güncelleniyor. Görüntü seçenekleriyle listeleme ya da dizme, başlangıç sayfasını belirleme, sayfalar arası gezinti, ses butonlarıyla dolaşma gibi seçenekler var.

android-feedly-advanced

Karanlık tema ile gece kullanımı, geçiş anındaki görsel efekt seçimi, içerik saklama dışında sosyal ağlarda paylaşma, daha sonra okumak üzere Pocket, Instapaper entegrasyonu gibi epey özellik var ve mutlaka denemelisiniz.