Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulamalara Hızlı Erişim Jestleri Eklemek

Akıllı telefonlarda yeni nesil uygulamalar ve uygulama başlatıcılar sayesinde belirli kısayollar hazır olarak kullanılabiliyor ve yenileri eklenebiliyor. İşte bu sayede sık kullandığınız uygulamalara daha kolay biçimde erişim elde edebilirsiniz ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Android: Uygulamalara Hızlı Erişim Jestleri Eklemek

Bu konuda uzmanlaşmış olan detaylı bir uygulama arıyorsanız çeşitli seçenekler var. Örneğin tek bir jest gerçekleştirerek ekran görüntüsü almak istiyor olabilirsiniz. Bu özel kısayolu oluşturmak için ücretsiz bir uygulama olan All in One Gestures kurmalısınız:

[appbox googleplay id=com.phoenixstudios.aiogestures]

Kısayolu eklemek üzere uygulamayı başlatın ve Swipe sekmesine geçin. Ardından en üstteki aktifleştirme butonuna tıklayın. Ardından alt kısımda kullanılabilen seçenekler görülecek. Alt kısım seçeneğini işaretleyin ve açılan menüden ekran görüntüsüne tıklayın.

All-In-One-Gestures-Create-Screenshot

Elbetta alttan değil diğer yanlardan da sürükleme yaparak buna olanak verebilirsiniz ve ekran görüntüsü dışında çok daha fazla sayıda hazır kullanılabilir kısayol var. Bir diğer uygulama olan Quickify ise herhangi bir uygulamayı açmak için kullandığınız ekranın masaüstü olması gerekmiyor.

[appbox googleplay id=com.hidtechs.mylauncher.activities]

Bu uygulamayı da ücretsiz olarak indirin ve kurun. Ardından başlatınca üstten artı işaretine tıklayarak yeni bir kısayol girmelisiniz. Jest eklemek için ekrana gelen alanda el işaretiyle çizim yapın. Bunu yaptığınızda hangi uygulamanın açılacağını seçin.

Quickify-Custom-Gesture-WhatsApp

Uygulamalar dışında birini arama, SMS gönderme ve internet sitesi açma seçenekleri de var. Ayrıca sistem ayarını değiştirmeniz de mümkün. Sevilen uygulama başlatıcı olan Nova Launcher içinde de jestlerle kısayol ekleme seçeneği var.

[appbox googleplay id=com.teslacoilsw.launcher]

Bu aynı zamanda başarılı bir uygulama başlatıcı ve masaüstünü, widget’ları, alt çubuğu, uygulama çekmecesini düzenleme seçenekleri bol. Ayarlarına girin ve jestlerle kısayol ekleme kısmını bulun.

Nova-Launcher-Gestures-Inputs

Uygulama başlatma, ayar değiştirme gibi seçenekler var. İnternet tarayıcınızla belirli bir sitenin açılmasını da sağlayabilirsiniz. Bazı özellikler için Prime üyesi olmanız gerekiyor yani ücretsiz sürüm yeterli değil ve ücretli sürümü almak şart.