Kategoriler
Haberler

Moto G4 Play Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

Moto G4 Play Android 7.1.1 Nougat güncellemesi ile ilgili sıcak gelişmeler söz konusu. Hatırlayacağınız üzere Lenovo yaklaşık iki ay önce Moto G4 Play akıllı telefon için Android Nougat güncellemesinin Haziran ayında yayınlanabileceği ile ilgili ipucu vermişti. Duruma bakılırsa Çin merkezli firma sözünü tutuyor ve Moto G4 Play akıllı telefon sahipleri güncellemeyi almaya başlamış vaziyette.

Moto G4 Play Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

Moto G4 Play Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi 1

Güncelleme ilk olarak Brezilya’da yaşayan akıllı telefon kullanıcılarına ulaştı. Diğer coğrafyalarda yaşayan Moto G4 Play akıllı telefon kullanıcılarının da önümüzdeki haftalarda Android 7.1.1 Nougat güncellemesine ulaşması bekleniyor.

Resmi bilgi notlarına bakılırsa güncellemenin boyutu yaklaşık olarak 640 MB boyutunda. Android Nougat işletim sisteminin getirisi olan yenilikler ve iyileştirmeler ile Google tarafından sunulan Haziran ayı güvenlik yamaları pakette kendisine yer buluyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Güncellemeyi elle kontrol etmek isteyen akıllı telefon kullanıcıları cihazlarında Settings / About phone / Software updates menüsüne erişebilir. İndirmenin kablosuz ağa bağlı şekilde yapılması ve cihazın yeterli düzeyde şarj edilmiş olması tavsiye edilmekte.

Ağustos 2016’da teknoloji mağazalarındaki yerini alan Moto G4 Play akıllı telefon 144.4 x 72 x 9.9 mm boyutlarında ve 137 gram ağırlığında. Cihazın 5 inç genişlikli IPS LCD ekranı 1280 x 720 piksel çözünürlük değerine sahip. Dört çekirdek 1.2 GHz Cortex-A53 işlemci ile Adreno 306 GPU’sunu barındıran Snapdragon 410 yongasetinden güç alıyor. 1 / 2 GB RAM, 8 / 16 GB kapasiteli depolama birimi, microSD kart yuvası, 8 MP çözünürlüklü ana kamera, 5 MP selfie kamerası, 2800 mAh kapasiteli pil gibi mütevazi bileşenler ile geliyor. Moto G4 Play akıllı telefon kutusundan Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle çıkıyordu.