Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Arşivlenen Bir Sohbeti Geri Yüklemek

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta arşivlenen bir sohbeti geri yüklemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatıyoruz. WhatsApp’ta sohbetleri arşivlemek mümkün. Bir sohbeti arşivlediğinizde orada gönderdiğiniz mesajları ve medya içeriklerini saklamış oluyorsunuz. Karşınızdaki kişi sohbeti arşivlediğinizden haberdar olmuyor. Bu özelliği işiniz bittikten sonra WhatsApp’ta arayüz temizliği gibi de düşünebilirsiniz. Bir sohbeti arşivlediğinizde ilgili konuşma artık WhatsApp arayüzünde görüntülenmiyor. Esasında arşivlenen sohbet hala duruyor; onu okuyabilir, paylaşılan dosyaları görebilir ve dilediğiniz zaman arşivden geri yükleyebilirsiniz. WhatsApp’ta arşivlenen bir sohbeti geri yüklemek oldukça kolay.

WhatsApp: Arşivlenen Bir Sohbeti Geri Yüklemek

Uygulamada bir sohbeti arşivlemek isterseniz ilgili konuşmanın üzerinde sola doğru kaydırma hareketi yaptıktan sonra beliren seçenekler arasından Archive‘a dokunmanız yeterli oluyor.

WhatsApp Arşivlenen Bir Sohbeti Geri Yüklemek 1

Arşivlenen konuşmaları görmek için WhatsApp’ı açın ve sohbetlerin yer aldığı sekmeyi görüntüleyin. En üste doğru kaydırma yapın. Uygulamanın üst çubuğundan aşağı doğru hızlıca kaydırma hareketi uygulayın. Arama çubuğunun hemen üzerinde Archived chats butonu belirecektir, ona dokunun. Android’de arşivlenen sohbetler bölümüne ulaşmak için sohbetlerin yer aldığı sekmede en alta doğru kaydırma yapmak ve Archived chats butonuna dokunmak yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

Arşivlenen bir sohbeti geri yüklemek için iki yöntem bulunmakta. İlki için arşivlenen sohbetleri bir önceki paragrafta anlattığımız gibi görüntüleyin. Konunun üzerinde sola doğru kaydırma hareketi uygulayın ve Unarchive seçeneğine dokunun. İlgili konuşma WhatsApp’ta sohbetlerin listelendiği sekmeye dönüş yapacaktır.

WhatsApp Arşivlenen Bir Sohbeti Geri Yüklemek 2

Alternatif olarak arşivlenen birebir ya da grup sohbetine basitçe yeni bir mesaj gönderebilirsiniz. İlgili konuşma yine WhatsApp’ta konuşmaların bulunduğu sekmede belirecektir.