Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulamalar Arası Geçişleri Hızlandırın

Android işletim sistemiyle çoklu uygulama özelliği bütünleşik olarak geliyor ama çoklu uygulama desteğinden tam olarak faydalanabilmek için uygulamalar arasında hızlı geçiş yolu geliştirmelisiniz. Windows ortamında Alt ve Tab basmak yeterli. Android ise menüye girmeyi ve seçmeyi gerektirir.

Android: Uygulamalar Arası Geçişleri Hızlandırın

Eski nesil Android sürümlerinde menü butonuna uzun basarak açılan son uygulamalar menüsü sonraları bu tuşun ana işlevi haline dönüştü ve erişim kolaylaştı ama son uygulamalar listesi epey doluysa aradığınız uygulamayı bulmak için sürükle yapmak zaman alabilir ve kazayla yanlış görsele tıklayıp başka uygulama açılabilir.

[appbox googleplay id=mohammad.adib.switchr]

Switchr adlı yeni uygulamanın amacı son uygulamalar arası hızlı ve rahat geçiş sağlamak. Daha önceden başka uygulamalarla dikkatleri üzerine çeken başarılı geliştiricinin bu uygulaması ücretsiz ama ücretli Pro sürüm de bulunuyor.

switchr-2

Uygulamayı kurup başlatınca öğretim amaçlı sunum gösterilecek. Aynı zamanda akış mı yoksa kaydırma esaslı mı kullanım istediğinizi seçeceksiniz. Kaydırma modunu seçince sağa ya da sola çekerek kart biçimli uygulamalar arasında geçeceksiniz. Ekrana gelen uygulama sembolleri, açık pencerelerden daha anlaşılır ve adları alt kısımda gösteriliyor.

switchr-5

Tepkisi yüksek uygulama akıcı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Ayarlar sayesinde görünümü ve tepkiyi değiştirmeniz mümkün. Bu esnada gerçekleşen görsel efektlerin türü ve süresi detaylı biçimde değiştirilebiliyor. Tetikleme anında titreşim gibi seçenekler de var.

switchr-4

Hangi ayarları ve tetikleme yöntemini kullanırsanız kullanın performans akıcı ve alıştıktan sonra eski Android sistemine geri dönmek istemeyeceksiniz.