Kategoriler
Rehberler

Xiaomi Mi Note 2 TWRP Recovery Kurulumu

Xiaomi Mi Note 2 TWRP Recovery kurulumu için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. 156.2 x 77.3 x 7.6 mm boyutlarında ve 166 gram ağırlığındaki Mi Note 2’nin 5.7 inç genişlikli AMOLED ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Akıllı telefonda Snapdragon 821 yongaseti, 4 GB RAM + 64 GB kapasiteli depolama birimi / 6 GB RAM + 128 GB kapasiteli depolama birimi, 22.5 MP çözünürlüklü ana kamera, 8 MP selfie kamerası, 4070 mAh kapasiteli pil gibi iddialı bileşenler bulunmakta. Akıllı telefona TWRP recovery kurulumu gerçekleştirerek önemli özelleştirmelerin kapısını aralayabilirsiniz.

Xiaomi Mi Note 2 TWRP Recovery Kurulumu

Xiaomi Mi Note 2 TWRP Recovery Kurulumu 2

Hazırlıklar

  • Akıllı telefonunuzu şarj edin.
  • Tüm verilerinizi yedekleyin. Yedekleme işlemi için bu rehberdeki uygulamalardan birisini kullanabilirsiniz.
  • Akıllı telefonda bootloader kilidi bulunmakta. Neyse ki Xiaomi bootloader kilidini kaldırmak için resmi bir çözüm geliştirmiş durumda. Bu bağlantıya erişip size sunulan yönergeleri takip edin.
  • Settings – About Phone menüsüne gidin ve Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunarak Developer Options menüsünü etkinleştirin. Bu menüye gidin ve USB Debugging ile OEM Unlocking seçeneklerini aktive edin.
  • Xiaomi ADB Fastboot sürücülerini yükleyin.
  • Bağlantılarda yer alan dosyaları indirin.

İndirmeler

TWRP Recovery Yüklemek

adb-fastboot-tool-2016.zip dosyasını indirin ve arşivi genişletin.

twrp-3.1.0.img dosyasını indirin ve recovery.img şeklinde yeniden adlandırıp adb-fastboot-tool-2016 klasörüne kopyalayın.

Akıllı telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. adb-fastboot-tool-2016 klasörüne gidin, boş bir alanda Shift + Sağ tıklama kombinasyonunu kullanın. Açılan menüdeki Open CMD Here seçeneğine tıklayın. Komut İstemi aracı açılacaktır.

Xiaomi Mi Note 2 TWRP Recovery Kurulumu 1

adb reboot bootloader komutu ile cihazı fastboot modunda başlatın.

TWRP imajını flash’lamak için fastboot flash recovery recovery.img komutunu kullanın.

İşlem tamamlandığında cihazı yeniden başlatabilirsiniz.