Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8: Always On Display Arayüzünde Ana Ekran Butonunu Gizlemek

Samsung Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonlarda Always On Display arayüzünde ana ekran butonunu gizlemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Bilindiği gibi Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonlarda Samsung’un yıllardır kullandığı AMOLED ekranlar bulunuyor. Bu teknolojide her piksel kendi aydınlatmasına sahip olduğu ve LCD teknolojisindeki gibi kenardan ya da arkadan aydınlatma olmadığı için ekranda yalnızca belirli pikseller aktif olabiliyor. Bu sayede pil tasarrufu elde edilebilmekte. Always On Display özelliği ekranda saatin ve çeşitli bilgilerin sürekli olarak belirmesini ve bu esnada az sayıda pikselin devrede olmasını sağlıyor. Haliyle bu özellik çok az pil tüketimi gerçekleştiriyor. Galaxy S8‘deki Always On Display arayüzünde ana ekran butonunu gizlemek ve o bölgedeki piksellerin sürekli aktif olmasını önlemek isteyebilirsiniz. Neyse ki Samsung bu işlemi cihaz ayarlarından yapabilme olanağı sağlıyor.

Samsung Galaxy S8: Always On Display Arayüzünde Ana Ekran Butonunu Gizlemek

Akıllı telefonda Always On Display ayarlarına erişmeniz gerekiyor. Bunun için Settings > Lock screen and security menüsüne gidin. Lock screen and Always On Display sekmesi altında bulunan Always On Display seçeneğinin üzerine dokunun, bu seçeneğin yanındaki anahtarı devre dışı bırakmayın.

Samsung Galaxy S8 Always On Display Arayüzünde Ana Ekran Butonunu Gizlemek 1

Always On Display ayarlarındaki Content to show seçeneğine erişin. Clock or information‘ı seçin. Content to show bölümünde daha önce Home button and clock or information olan durum Clock or information şeklinde değişmeli.

Samsung Galaxy S8 Always On Display Arayüzünde Ana Ekran Butonunu Gizlemek 2

Artık Galaxy S8’deki Always On Display arayüzünde ana ekran butonu belirmeyecektir.