Kategoriler
Rehberler

Android: Telefonu Yanlışlıkla Sessiz Modda Unutmayın

Gün içinde sizi rahatsız eden telefon çağrıları, SMS’ler ve bildirimlere dur demek için telefonu sessiz moda alabilirsiniz. Bazen de toplantı, ders gibi durumlardan ötürü mutlaka sesi kesmeniz gerekebilir. Ancak işin kötüsü sessize aldıktan sonra sesi tekrar açmayı unuttuğunuz oluyorsa okumaya devam edin.

Android: Telefonu Yanlışlıkla Sessiz Modda Unutmayın

Neyse ki bu sorunu aşmanıza imkan veren bazı çözümler var. Shush adlı uygulama sayesinde geri sayımlı sayaç ekleyerek bu unutkanlığınızı aşabilirsiniz. Ücretsiz olan bu uygulama kullanıcıların değişmezleri listesine girmeyi hak ediyor.

[appbox googleplay id=com.publicobject.shush]

Son derece basit olan uygulama yarı otomatik hizmet veriyor. Tek yapmanız gereken sessiz modu ne kadar süre devam ettireceğinizi belirtmek. Ardından başka bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Beş farklı renk teması içeren uygulamayı açmanıza gerek bile kalmıyor.

shush-1

Uygulama aktif olunca üstteki bildirim alanında durumu belli ediyor ve seslerin ne zamana kadar kesildiği görülebiliyor. Buna tıklayarak daha erken biten bir toplantıdan sonra daha kısa sürede sesi geri getirebilirsiniz.

shush-2

O zaman nasıl ekleme yapacaksınız? Basit biçimde telefonunuzu istediğiniz biçimde sessiz moda alın ve ardından sessiz olan telefonunuzda geri sayım otomatik olarak başlıyor olacak. Elbette süreyi 15 dakikadan 12 saate kadar istediğiniz biçimde değiştirebilirsiniz.

shush-3

Aynı zamanda telefon sessiz moddan çıkınca zil sesinin hangi seviyede olacağı da seçilebiliyor. Solda görülen üçgene tıklayın ve basılı tutarak zil gücünü seçin. Ellemezseniz sesi kesmeden önceki değer nasılsa o şekilde geri dönüyor olacak. Bundan fazlasına gerek yok ve kolayca iş görüyor.