Kategoriler
Rehberler

iOS: Belirli Kişiler Rahatsız Etme Modunu Aşabilsin

iPhone sahibiyseniz rahatsız edilmek istemediğiniz anlarda kolayca özel tuşunu bu moda getirerek kafanızı dinleyebilirsiniz. Do Not Disturb yani rahatsız etme modunda aramalar, mesajlar ve bildirimler ses etmez ama sabah uyandıran alarm çalar. İstisnalara başkalarını ekleyebilirsiniz.

iOS: Belirli Kişiler Rahatsız Etme Modunu Aşabilsin

Bunu gerçekleştirmek için alttan açılan kontrol panelini kullanarak da düzenleme yapabilirsiniz. Bir diğer seçenek olan uçuş moduysa bağlantıyı tamamen keser ve daha kökten bir çözümdür. Kontrol merkezi içinde ilk seçenek uçuş modu, dördüncü seçenek rahatsız etme modu (DND) açar.

Do-Not-Disturb

İşin güzeli önemli kişiler bu moddan etkilenmeden size ulaşabilir ve acil bir durumda bilgi verebilirler. Kişiler listenizde favoriler kısmına gidin ve bu alana eklemeler yapın. Böylece rahatsız etme moduna geçseniz de filtreden geçebilirler.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

DND-Edit

Favori kişiyi düzenlemeye başlayın ve zil sesi kısmında detaya girince acil durumda geçiş izni olduğunu göreceksiniz. Bunu sağa çekerek aktifleştirirseniz rahatsız etme modunda bile çaldırabilirler. Aynı zamanda favori kişiler dışında belirli bir gruba da benzer izni verebilirsiniz. Ek olarak SMS’ler için de benzer bir aktifleştirme olası.

Rahatsız etme modunun her zaman istenen anda başlayıp bitmesini istiyorsanız otomatiğe bağlamak için zamanlama girebilirsiniz. iPhone menüsünde Ayarlar içinden Rahatsız Etme kısmına girin ve Zamanlama seçip belirtin. Her gece 22:00 ile sabah 07:00 arası seçebilirsiniz. Böylece geceleri sıkıntı olmadan rahat biçimde uyuyabilirsiniz.