Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Hızlı ve Ücretsiz Not Alma Uygulaması Simplenote

Bazı uygulamalar çok sayıda özelliği bir araya toplamayı kendilerine görev ediniyor. Çok daha başarılı uygulamalarda kenara çekilip işinizi rahatça yapmanıza izin veriyor. Simplenote uygulaması adından anlaşılabileceği gibi basit biçimde not almaya odaklanıyor.

Simplenote is Now Available in the Windows Store – Simplenote

Android: Hızlı ve Ücretsiz Not Alma Uygulaması Simplenote

Senelerden beri kullanımda olan bu ücretsiz uygulamanın Android ve iOS sürümleri bulunuyor. Simplenote uygulamasını kurduktan sonra lokal olarak kullanabileceğiniz gibi sunucular üzerinden eşleştirme yaparak platformlar arası geçiş yapabilirsiniz.

Elbette bu tür uygulamalarla alınan notlar size özel ama bazı durumlarda başkalarıyla birlikte tutup güncelleyeceğiniz notlar da olacak ve paylaşım önem kazanacak. Bu tür sunucu bazlı eşleştirme ve paylaşım için Simplenote hesabı açmanızı öneriyoruz.

Simplenote-For-Android-Share-Search

Paylaşma seçenekleri arasında çok sayıda uygulama var ama akla gelen ilk seçenekler e-posta, Messenger ve SMS olabilir. Simplenote uygulamasının en iyi yanlarından biri güçlü arama özelliği. Sadece başlığa değil içinde geçen metne göre de arama yapabilirsiniz.

Simplenote-Tags-Add-Browse

Her bir notun ilk satırında tanımlayıcı başlık bulunuyor. Yapacaklar listesi gibi noktalar ve üzeri çizilebilen satırlar yer almıyor. Bu notları ayrı birer görev gibi ekleyip tamamlanınca silebilirsiniz. Etiketler ekleterek notları kolayca gruplayabilir ve bulabilirsiniz. Etiketler ayrıca paylaşım için de kullanılabiliyor ki sadece arkadaşın e-postasını etiket gibi girmek yetiyor.

Simplenote-For-Android-Pinned-Notes-Condensed-View-Normal-Comparison

Etikete tıklayınca bunu içeren tüm notlar gösterilir. Bunları düzenleyip silmek de mümkün. Etiketler yanındaki radyo sembolüyse belirli notları işaretleyip liste üstünde sabitleme olanağı veriyor. Ana ekranda liste biçiminde notları gösteren uygulamada bunları geniş aralıklı ya da sıkışık görmek olası. Rakip seçeneklere kıyasla daha sağlam durumda olduğu söylenebilir.

İlginizi Çekebilir:  iOS 15.4 ile tüm Apple uygulamalarına 120 Hz desteği geliyor