Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Instagram Sıktıysa Repix Efektlerini Deneyin

Android işletim sistemli cihazlar her sene biraz daha güçlü hale geldiler ve artık fotoğraf çekmek dışında bilgisayar kullanmadan fotoğraf düzenleme ve video editleme gibi işlemler bile yapılabilir oldu. Fotoğraf süslemede söz sahibi Instagram’dan sıkıldıysanız bir diğer alternatif olan Repix hazır.

Instagram nasıl dondurulur?

Android/iOS: Instagram Sıktıysa Repix Efektlerini Deneyin

Tamamen ücretsiz olan Repix uygulamasının Android sürümü ilgi gördükten sonra Apple kullanıcılarına özel iOS sürümü de dağıtıma girdi. Doğrudan basit biçimde sonuca gitmeye odaklanan arabirime sahip uygulamada güçlü düzenleme seçenekleri var.

Bu bir görsel odaklı uygulama olduğundan ne gibi efektlere imza atabileceğinizi görmeniz açısından en iyi seçenek kullanımı gösteren bir video olsa gerek:

Rakip seçenekler gibi filtreler başrolde. Fotoğrafları çektikten sonra düzenlemek için uğraşmak yerine sadece seçmeniz ve ardından altta gösterilen filtrelere sırasıyla tıklayarak en uygun olanı bulmanız ne de kolay. Bu aşamada seçim yapmak size kalıyor ve her fotoğrafta alınacak etki değişiyor.

repix-1

Rastgele modunda butona her bir bastığınızda otomatik olarak bir diğer filtre uygulanıyor. Ayrıca sonda yer alan seçeneklerden bazıları sadece satın almalardan sonra aktifleştirilebiliyor. Reklamlar ya da can sıkıcı içerikler göstermeyen uygulama kullanıcılardan gelecek talebe güveniyor. Filtreleri satın almadan önce deneyip etkiyi görmenize imkan veriliyor.

repix-2

Filtreler dışında geleneksel görsel düzenlemeleri de geliyor. Parlaklık, kontrast oranı, renk doygunluğu, canlılık, renk sıcaklığı ve diğerleri değiştirilebiliyor. Renk tonlarıyla oynayan değişik seçenekler de var. Ayarlama için altta beliren yatay çubuğa dokunarak kaydırma yapmanız yetiyor.

repix-3

Uygulama logosunda görüldüğü gibi fırça seçenekleri de sunuluyor. Bunları kullanarak ince rötuşlar çekebilirsiniz. İlgili alanı seçin ve zoom yaptıktan sonra uygun fırçayı kullanarak düzenlemeye başlayın. Bazı fırça seçenekleri için de ek satın alma yapmanız gerekiyor.

repix-6

Son aşamada kırpma ve çerçeve atma özelliklerini de kullanabilirsiniz. Böylece fotoğrafınız sunuma ve paylaşıma hazır hale geliyor olacak.