Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8: Ekran Kilidini Açma Yöntemleri

Samsung Galaxy S8 akıllı telefon için ekran kilidini açma yöntemlerini ele alıyoruz. Samsung’un 2017 yılı amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S8 ve S8+ çok iddialı özelliklere sahip. Cihazların ekran boyutları ve tasarımları da önceki nesil Galaxy S serisi modellere göre hayli değişti. Fiziksel ana ekran butonu artık yok. Doğal olarak bu tuşun bünyesinde yer alan parmak izi okuyucu da arka yüze taşındı. Arka yüzde yer alan parmak izi okuyucusuna erişmek şüphesiz daha zor ve parmak izi güvenlik önlemi olarak ayarlandığında parmak izini okutup ekran kilidini açmak önceki nesillere kıyasla zorlaşıyor. Fakat Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonda alternatif ekran kilidini açma yöntemleri bulunmakta.

Samsung Galaxy S8: Ekran Kilidini Açma Yöntemleri

İris Tarayıcı

Samsung Galaxy S8 Ekran Kilidini Açma Yöntemleri 1

Galaxy S8’de iris tarayıcı özelliği bulunuyor. Bu özelliği yapılandırmak için Settings menüsündeki Lock screen and Security settings seçeneğine erişin. Kilit ekranını açma seçenekleri arasından Iris Scanner‘ı seçin ve yönergeleri takip ederek ayarları yapılandırın. Artık ekran kilidini açmak oldukça kolay hale gelecek.

Yüz Doğrulama

Samsung Galaxy S8 Ekran Kilidini Açma Yöntemleri 2

İris tarayıcıya benzer şekilde, ekran kilidini açmak için yüz doğrulama özelliğinden de faydalanabilirsiniz. Bu ayarlama da yine Settings menüsündeki Lock screen and Security settings bölümünden yapılabiliyor. Facial Recognition‘ı seçtikten sonra yüzünüz taranacak ve ekran kilidini açmak için güvenlik önlemi olarak yüz doğrulama özelliği tanımlanacaktır. Tabii bu özelliğin parmak izi okuyucu kadar yüksek güvenlik sağlamadığını unutmamak gerek. Testlerde zaman zaman fotoğraflar kullanılarak bu önlemin aşılabildiği biliniyor.

Smart Lock

Samsung Galaxy S8 Ekran Kilidini Açma Yöntemleri 3

Diğer iki seçenekle aynı menüden ayarlayabileceğiniz Smart Lock günlük konumlarınız, tanıdık lokasyonlar, vücut hareketleriniz ya da çalışma yöntemlerinize bağlı olarak kilit ekranının açılmasını sağlıyor. Bu yöntemin de üst düzey koruma sağlamayacağını söyleyebiliriz.