Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi Max Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Xiaomi Mi Max Android 7.0 Nougat güncellemesi ile ilgili gelişmeler var. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Mi Max modeli akıllı telefonunu kullanıma sunalı bir yıldan fazla zaman geçti. Bilindiği gibi bu model akıllı telefon pazarında çerçevesiz ekran trendini yaratmıştı. Akıllı telefonun en büyük dezavantajlarından birisi bulunabilirlik oldu. Çin dışındaki ülkelerde cihazı temin etmek kullanıcılar için çok da kolay olmadı. Duruma bakılırsa Mi Max akıllı telefona sahip olan kullanıcılar artık Android 7.0 Nougat işletim sistemini deneyimleyebilecek.

Xiaomi Mi Max Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Xiaomi Mi Max Android 7.0 Nougat Güncellemesi 1

Xiaomi Mi Max akıllı telefon için Android 7.0 Nougat güncellemesi hazır durumda. Cihazın arayüzü de MIUI 8.5.1.0 versiyonuna terfi ediyor. Güncelleme daha iyi ve daha verimli işlem gücü tahsis stratejisi, arama sonuçlarında ortak ayarlar için yeni geçişlerin yanı sıra kilit ekranında bildirim içeriğini gizlemek için yeni bir seçenek de dahil olmak üzere birçok değişiklik getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma

Pakette küçük hata düzeltmeleri ve optimizasyonların yanı sıra Android için Mayıs ayı güvenlik yamaları da bulunmakta. Güncellemeye şu anda 3 GB RAM’e sahip olan Xiaomi Mi Max sahipleri ulaşabiliyor. Mi Max Prime kullanıcılarının bir süre daha beklemeleri gerekecek.

173.1 x 88.3 x 7.5 mm boyutlarında ve 203 gram ağırlığındaki akıllı telefonun 6.44 inç genişlikli ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Snapdragon 650 yongaseti, 3 GB RAM, 32 / 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası, 16 MP çözünürlüklü f/2.0 ana kamera, 5 MP selfie kamerası ve 4850 mAh kapasiteli pil gibi teknik detaylar içeriyor. Xiaomi Mi Max kutusundan Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle çıkıyordu.