Kategoriler
Haberler

Meizu Android 7.0 Nougat Güncelleme Listesi

Meizu Android 7.0 Nougat güncelleme listesi ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Android 7.0 Nougat işletim sisteminin resmi duyurusunun ardından neredeyse bir yıla yakın bir zaman geçti. Geride kalan aylarda çeşitli akıllı telefon üreticilerinin Android Nougat versiyonunu özellikle üst düzey modelleri için adapte ettiklerini ve güncellemeyi sunduklarını gördük. Son haftalarda orta düzey akıllı telefonlar için de güncellemelerin sunulmaya başladığını biliyoruz.

Android 7.0 Nougat güncellemesiyle birlikte çoklu konum ve dil ayarlama, 72 yeni emoji, çoklu pencere özelliği, önceki uygulamaya kolayca geçiş imkanı sağlayan kısayol, Vulkan grafik API’ı, VR modu, pil ömrünü iyileştiren elden geçirilmiş Doze modu, bazı seçenek ve araçlara hızlı ulaşım imkanı sağlayan Quick Settings / Hızlı Ayarlar bölümü, bildirimler üzerinden doğrudan yanıt oluşturabilme, gelişmiş bildirim özellikleri, dahili mobil veri tasarrufu aracı, dosya tabanlı kriptolama gibi yenilikler sunuluyor.

Meizu Android 7.0 Nougat Güncelleme Listesi

Meizu Android 7.0 Nougat Güncelleme Listesi 1

Meizu firması Android 7.0 Nougat işletim sistemi güncellemesini alacak cihazlarının listesini paylaştı. Pro 6 Plus, Pro 6, Pro 6s, Pro 5, MX6, M5 Note, M3 Note ve M3 Max akıllı telefon kullanıcıları 2 Temmuz’da başlayacak açık beta programına kaydolabiliyor. Gerçek güncellemenin ise 10 Temmuz’da sunulması bekleniyor.

Çin merkezli firma aynı zamanda Flyme OS’in beşinci yılını da kutluyor. Flyme OS Meizu’nun Android işletim sistemini kendince özelleştirerek akıllı telefonunda kullanıcılara sağladığı özelleşmiş yazılıma verilen isim. Android Nougat güncellemesinin yayınlanacak olması Meizu akıllı telefon sahipleri için şüphesiz yüz güldüren bir gelişme oldu.