Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy On5 Root Rehberi

Samsung Galaxy ON 5 SM-S550TL root işlemi için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. SM-S550TL model numaralı Galaxy ON 5 akıllı telefonda root erişimini sağlamak pek kolay değil, öncelikle birkaç işlem gerçekleştirip sonrasında King Root yazılımından yardım almak gerekiyor. Akıllı telefonda çok sayıda ön yüklü uygulama bulunmakta, bunlardan kurtulmak ve ileri düzey özelleştirmeler yapmak için root erişimini sağlamak gerekiyor. Cihazda root erişimini sağlamak için diğer Samsung akıllı telefonlardan daha farklı bir prosedür uygulamak durumundasınız.

Samsung Galaxy ON 5 SM-S550TL Root Rehberi

Samsung Galaxy ON 5 SM-S550TL Root Rehberi 1

Desteklenen Cihazlar

  • Samsung Galaxy ON 5 (SM-S550TL)

Akıllı telefonda TWRP recovery flash’lamayı denemeyin çünkü bu işlem çeşitli sıkıntılara yol açıyor. Ele aldığımız aşamaları izleyin. Tabii resmi olmayan her çözüm gibi bu işlemin de riskli olduğunu ve işlem sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek sorunlardan tamamen kendinizin sorumlu olduğunu unutmayın.

İndirmeler

Hazırlık

  • Akıllı telefonunuzu şarj edin.
  • Cihazdaki tüm verilerinizi yedekleyin. Yedekleme için buradaki uygulamalardan birisini kullanabilirsiniz.

Root Erişimini Sağlamak

Öncelikle Boot.tar dosyasını Odin yazılımı ile flash’lamanız gerekecek. Odin’in kullanımını daha önce Samsung root rehberlerimizde defalarca anlattık, aynı aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Daha sonra Knox paketlerinden kurtulmalısınız. İşlem için Debloater aracından yararlanmanız gerekecek, kullanımına bu rehberimizde değinmiştik.

İlk iki aşamayı gerçekleştirdikten sonra King Root aracını indirebilir ve akıllı telefonunuzda root erişimini sağlayabilirsiniz. Eğer uygulama donarsa cihazın pilini çıkarın ve takıp Android’i yeniden başlatın. İşlem başarıya ulaşana dek King Root ile deneme yapın. Bazı durumlarda bu işlemi 3-5 defa tekrarlamak gerekebiliyor.